Szép, okos és kitartó a Samsung Galaxy Watch

A Galaxy Watch a Samsung Unpacked eseményen nyúlt magának egy kis figyelmet, hogy megvillanthasson kicsit abból a tudásból, amit a leendő tulajdonosok számára tartogat.

Több napos üzemidőt ígérnek

Az ezüst, fekete és pink színekben elérhető, két méretben (42 – 46 mm) gyártott készülék kifejezetten tetszetős darab. A különböző szíjakkal egyedivé tehető óra számlapja, egyéni preferenciák szerint módosítható, sőt ha valakinek hiányzik az analóg szerkezetekre jellemző hangulat, még ketyegést is állíthat be magának. A Galaxy Watch vízálló minősítéssel rendelkezik, de vizes vagy extrém sportokhoz a gyártó szerint, nem ajánlott viselni.

A burkolat alatt Samsung Exynos 9110 lapkakészlet lapul, tehát ezen a téren is történt előrelépés, hiszen a korábbi modellek Snapdragon Wear 2100 chipsettel működtek. A nagyobbik órába 472 mAh kapacitású telep került, ami hozzávetőleg nyolcvan órás üzemidőt biztosít, míg a kisebbik változatba 270 mAh-ás akkumulátort pakoltak, így azok tulajdonosainak negyvenöt órányi energiával kell beérniük.

Az eszköz egyik jellegzetessége, hogy az üzenetek, hívások kezeléséhez, GPS és stream funkciók használatához, nincs szükség állandó mobilos kapcsolatra. A készülék természetesen alvás és aktivitás monitorozására is alkalmas. A Galaxy Watch operációs rendszer tekintetében is újított, mert a Wear OS helyett, átalakított Tizen rendszert futtat a készülék.

A Tizen iránti elkötelezettség azt jelenti, hogy a harmadik féltől származó alkalmazások száma alacsonyabb, ugyanakkor a rendszer kifejezetten stabil és kényelmes használatot biztosít. A készítők, egy NFC chipet is pakoltak a készülékbe, ám ez csak a Samsung Pay fizetési módot támogatja.

Az újdonság globális forgalmazása szeptember 14-én kezdődik, 375 (42 mm) és 400 (46 mm) dollárért vásárolhatók meg.

Ha tetszett a cikk, további hírekért, érdekességekért kövess minket a Facebookon!
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Picture of Ford

Ford

24 éve foglalkozik tech-újságírással a kedvenc területe az audió-videó, az okosotthon és a mobiltechnológia.

Ezeket olvastad már?