Jó lett az AOC játékra tenyésztett monitora? Megvizsgáltuk!

Az AOC AG352UCG6 monitor papíron egy csodás termék. De hogy teljesít a valóságban? Leteszteltük a kép- és hangminőséget, megvizsgáltuk, hogy hogy teljesít a hétköznapokban. Derüljön ki végre, hogy kinek, és miért lehet jó, illetve kinek nem ajánljuk egyáltalán!

AOC, az meg mi?

A tajvani székhelyű AOC márka Magyarországon talán annyira nem ismert, de ettől függetlenül egy régi, 1967-ben alapított cégről van szó, amely jelenleg a hatalmas TP Vision konglomerátum tulajdonában van. A háttere tehát stabil és erős. Az AOC 2016-ban indította útjára AGON termékcsaládját, amelybe a kifejezetten a játékosoknak szánt termékek tartoznak, többek között az AG352UCG6 típusjelzésű monitor is.

Dizájn

Kialakítás: Ívelt. Egy felhasználó esetén, ha valaki szembe tud vele ülni, akkor ez jó megoldás. Ám, amennyiben valaki oldalról nézi, ami egy üzleti célű, irodákban használt modell esetén előfordulhat, már zavaró lehet a vonalak, formák enyhe torzulása.
Stílus: A többi hasonló monitorhoz hasonlóan már maga a hajlított képernyő figyelemfelkeltő. Itt még odafigyeltek a talpra is, és ennek köszönhetően egészen egyedi külsővel bír.
Állítható magasság: Igen, 12 centiméteres tartományban mozgatható fel-le a képernyő, ami remek!
Dönthetőség: Előre 5,5 fok, hátra 29 fok, jobbra-balra 30 fok. Ez igencsak rendben van, és több, amit általában az ilyen nagy méretű monitoroknál megszokhattunk.
Csatlakozók: HDMI 1.4, DisplayPort 1.2, 2 USB 3.0, fejhallgató. Bőven elég ez mindenre, mindenkinek, minden eszközhöz.
Falra akasztható: Igen.
Méret, súly: 847 x 593 x 266, 11,8 kiló. A megszokottnál lényegesen nagyobb és nehezebb.

Képminőség

Panel: 8 bites MVA panel
Képméret: 35 inch
Háttérvilágítás: Edge LED (a LED-eket a keretbe építették), nem PWM-es, azaz a fényerőcsökkentést nem a fény villogtatásával éri el, ami jó!
Megjeleníthető színek száma: 16,7 millió. Ez okés
Felbontás: 3440 x 1440. Ilyen méretben ezzel a jobb monitorok közé tartozik, bár tény, hogy a 4K megjelenítőkkel nem ér fel, így kiemelkedőnek nem neveznénk.
Pixelsűrűség: 106 ppi, átlagos.
Képarány: 21:9, tipikus szélesképernyős megjelenítő.
Képfrissítési ráta: 24 Hz – 120 Hz! Ez a monitoroknál igen fontos szempont, és e tekintetben ez a modell jól teljesít, hiszen másodpercenként így akár 120 kép megjelenítése is megoldott. Így még a top videokártyákban lévő tartalékokat is képes kihozni, és ha egyszer befutnak a 120 fps-es filmek, azokkal se lesz gond.
Freesync: Nem támogatott.
G-sync: Támogatott! Azaz képes kihasználni az Nvidia G-sync kompatibilis kártyái által kínált extra funkciót, azaz, hogy pontosan olyan képfrissítési rátával működik, mint amilyen az érkező jel. Ezáltal elkerülhető a képtördelés például. A játékosok számára ez is egy kiemelten fontos szempont.
HDR: Nem támogatott. Nem tragédia.

Válaszidő: 4 ms. Tökéletesen elég.
Input lag: 8,1 ms. Fantasztikusan jó érték, ami megint csak fontos tényező a játékosok számára.
Maximális fényerő: 300 nit. Bőven elég.
Maximális valós kontraszt: 2604:1, ez ma a monitorok között teljesen jó érték. A QLED modellek valamelyest felülmúlhatják, de a látott kép így is kellően kontrasztos, az IPS paneles eszközöket pedig messze felülmúlja.
Színpontosság: Megfelelő beállítások mellett a színtér lefedettség, és a pontosság is jó, ezáltal a tónusok szépek, természetesek.
Mozgásmegjelenítés: Problémamentes. Utánhúzás, akadozás, villódzás sincs.
Felhősödés: A háttérvilágítás eloszlása nem teljesen egyeletes, ami különösen magas fényerőnél szembeötlő, hiszen homogén képi tartalmaknál (pl. egyszínű képrészletek) észrevehető foltosodás, felhősödés.

Hang

Hangrendszer: 2×2 watt. A monitoroknál nem kifejezetten gyakori a beépített hangrendszer, tehát jó, hogy itt van.
Hangminőség: A megszólalás kicsit erőtlen, a mély hangokat alig hallani, dinamika nincs. A sztereó hangtér nem hiányzik, mindent összevetve elfogadható, de különösebb nagy hangélményt nem kínál.
Hanghibák: Nincsenek.

Kezelés

Grafikus kezelőfelület: Van, használható, de idő kell míg megszokja az ember.
Magyarul: Magyarul nem kommunikál, sajnos ez az általános ebben a termékcsoportban.
Szoftveres támogatás: Nincs, külön alkalmazással a menüpontok, paraméterek nem módosíthatóak,
Távirányító: Nincs.
Kezelőpanel: A készülékház alján található, könnyen elérhető, a használata hamar megszokható.

Ár

35″ AOC AG352UCG6: 267 000 forint. Az ilyen méretű és tudású monitorok között ez átlagos árnak számít (a G-sync támogatás jelentősen megdobja az összeget).

Kinek ajánljuk – AOC AG352UCG6

– Játékra keres monitort.
– Nvidia videokártyát használ.
– Nagy méretű, az átlagnál nagyobb felbontású monitort keres.
– Fontos, hogy legyen beépített hangrendszer.
– Fontos az impresszív megjelenés.

Kinek nem ajánljuk – AOC AG352UCG6

– Irodai munkára keres monitort.
– Grafikai alkalmazásokat használna.
– Magasabb kategóriás AMD videókártyája van.
– Olcsó monitort szeretne.
– Alapvetően filmezéshez keres megjelenítőt.

Még több információ az AOC AG352UCG6 monitorról a hivatalos weboldalon

  • Képminőség
  • Hangminőség
  • Kezelés
  • Dizájn
  • Ár/érték arány
3.7

Összegzés

Az AOC AG352UCG6 monitor játékosoknak jó választás lehet, nekik is készült első sorban. De aki multimédia fogyasztásra, professzionális grafikai,irodai alkalmazások megjelenítésére keres terméket, lehet, hogy mással jobban jár.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Picture of Ninja

Ninja

Igazi techninja, aki mindenhez is ért. De leginkább a tévék piacán van otthon, az ország egyik legjobban felkészült tévétesztelőjét tisztelhetjük benne. Itt tudsz kapcsolatba lépni vele: peter@techworld.hu

Ezeket olvastad már?