Kipróbáltuk az előzetes infók alapján épületesnek tűnő Lenovo Yoga C930 notebookot! Megvizsgáltuk a kijelzőt, a kezelhetőséget, a teljesítményt. Utánanéztünk, hogy jó-e filmezésre, játékra, irodai munkára, tervezésre. Tehát, hogy kinek és miért válhat be, és azt sem hallgatjuk el, hogy kinek nem ajánljuk.
Lenovo Yoga C930
Amellett, hogy a Lenovo 2005 óta életben tartja az IBM legendás notebook családját a Thinkpadet, a kínai cég az évek során több, teljesen saját notebookkal is színre lépett, köztük a Yoga széria egyes darabjaival. A C930 jelenleg ebben a sorozatban az egyik csúcstermék, ami a külsején, tudásán és az árán is meglátszódik.
Külső
Dizájn: Letisztult, minimalista, funkcionális, nyoma sincs a gamer notikra jellemző csili-vili harsányságnak. Borzasztóan elegáns, bárhol, bármikor nyugodtan elő lehet venni, és oda lehet tenni akár egy Macbook mellé is. Nem marad szégyenben vele senki. Szürke és fekete változatban érhető el.
Méret: 322 x 227 x 14.5 mm. Másfél centis vastagságával bőven befér az ultrabookok közé.
Súly: 1,38 kiló. Mint a pille
Hordozhatóság: Szuper! könnyű, nem foglal sok helyet.
Strapabíró kialakítás: Nincs. Ezt a notit nem szabad dobálni, mert tönkremegy.
Csatlakozók: USB-3.1, 2 x USB-C (Thunderbolt; 3 USB-C, PD, DP, USB 3.1 teljes funkció), fejhallgató. HDMI NINCS, ami elég nagy hiba.
Teljesítmény
Hardver: 8. generációs Intel Core i7 processzor + 16 GB RAM + Intel HD 620 grafikus kártya. Ez pedig kellően erős a mindennapi használathoz, böngészéshez, levelezéshez, Photoshopra, videó editáláshoz de azért arra nem elég, hogy a legmodernebb játékokat csúcsgrafikán járassuk, vagy hogy komplex renderelést végezzünk mondjuk egy tervező szoftverrel.
Tárhely:256 GB/512 GB/1 TB SSD változatban érhető el. A 256 GB ma már kevés, a másik kettőbe nem lehet belekötni.
Használat közben
Billentyűzet: A szennyeződésgátló kialakításnak köszönhetően a gombok közé nem eshet be semmi. A nyomásút megfelelő, és a gombok kellően érzékenyek, valamint kellően masszívnak tűnnek. Kényelmesen lehet őket püfölni
Tapipad: Korrekt méretű, kényelmesen használható, érzékenysége változtatható.
Trackpad: Nincs. Nem is hiányzik.
Melegedés: Több órás használat során sem éreztünk különösebb melegedést.
Zaj: Az aktív hűtőrendszer meglehetősen zajosan teszi a dolgát, azaz amikor a ventilátorok felpörögnek, akkor bizony hallani őket.
Akkumulátor: 4 cellás, 60 Wh akksit kapott. 50 százalékos fényerővel, átlagos használat mellett (Játék, videózás, netezés, levelezés stb.) körülbelül 7,5 óra az üzemidő. Energiaigényesebb alkalmazásoknál (pl. online videózás) ez lecsökkent kb. 5 órára. Ez ma már bizony kicsit karcsú.
Ujjlenyomat olvasó: Van.
Kensington foglalat: Van, azaz a notebookot ki lehet kötni, hogy a lopós kedvű embertársaink ne vigyék el.
Digitális toll: Jár hozzá, bele is lehet dugni a házba.
Tabletként használható: Igen. Kifordítható a képernyő és olyankor úgy működik, mint egy tablet.
Webkamera: Van, 720p (1280 x 720 képpont, HD) felbontású. A kép minősége megfelelő, de nem hibátlan. Egyszerűen kitakarható a lencse.
Kijelző
Paneltípus: IPS LED LCD, érintésérzékeny.
Méret, felbontás: 13,9″, 4K (3840×2160 képpont) felbontás! Brutál jó ez az ultra nagy felbontás ekkora méretben, ami egyébként 316 ppi pixelsűrűséget eredményez, ami ebben a termékkategóriában brutál jó értéknek számít.
Fényerő: Maximum 258 nit, épp, hogy de elég. Napfényben is lehet használni, de ilyenkor a színek már nem annyira átütőek.
HDR támogatás: Van, de a viszonylag alacsony maximális fényerő miatt a HDR hatás nem valami átütő.
Kontraszt: 1366:1 valós kontrasztot mértünk, ami a világcsúcstól igen messze elmaradt. Viszont a látott kép rendben van, kellően kontrasztosnak tűnik.
Színek: A “fekete” a paneltechnológiából fakadóan nem az igazi, sötétben inkább igen sötét szürkének tűnik. A többi árnyalattal nincs különösebb gond, a tónusok szépek, természetesek, élettel teliek.
Betekintési szög: Nagyon jó! Még oldalról/felülről nézve a kijelzőt sem kezdenek torzulni a színek.
Mozgásmegjelenítés: Szuper, akadozás nincs, anomáliák (remegő aura, vibrálás, utánhúzás) nincsenek.
Homogenitás: A fényerő eloszlása kellően egyenletes, így foltok-felhők nem tűnnek fel a képernyőn.
Hang
A legtöbb notebooknál sokkal jobb a beépített audio rendszer hangminősége, de még mindig bőven elmarad attól, amit egy külső eszköz (jobb hangszóró, hangprojektor stb.) produkál. A basszusok elég satnyák, a dinamika hiányzik, a pontossággal is akadnak kisebb problémák, a sztereó hangtér viszont megvan (ha kellően közel ülünk hozzá). Durva hanghibák viszont nincsenek, zajosodás, sistergés, zúgás, búgás, csörömpölés sincsen tehát. Ezáltal végül is kisebb kompromisszumokkal ugyan, de zenehallgatásra is használható, játékra meg filmezésre pedig pláne.
Ár
Lenovo Yoga C930: a konfigurációtól függően 410 000 – 580 000 forint. A tudásához képest megfelelő ár.
Kinek ajánljuk – Lenovo Yoga C930
– Sokoldalú, jól használható notebookot szeretne.
– Fontos a dizájn.
– Ultravékony, ultrakönnyű laptopot akar.
– Filmezne, videózna.
– A képminőség kiemelten fontos.
– Az átlagosnál jobb hangzásra vágyik.
Kinek nem ajánljuk – Lenovo Yoga C930
– Kifejezetten olcsó notebookot akar.
– Gamer laptopot keres, azaz csúcsgrafikán tolná a legújabb játékokat is.
– Komplex tervezési feladatokra keres nagy számítási kapacitású gépet.
Még több információ a Lenovo Yoga C930 notebookról a termék hivatalos weboldalán