Nálunk járt a középkategóriás Samsung Galaxy A80, amely forgatható kamerát és hatalmas kijelzőt kapott. Bemutatjuk, hogy milyen lett!
Samsung Galaxy A80
A Samsung az idei évre jelentősen kibővítette a középkategóriás termékei számára fenntartott „Galaxy A” osztályt, amelynek legokosabb, legnagyobb és legszexibb képviselője az A80, amely különleges forgatható kamerát kapott.
Külső
Dizájn: Az alapok is nagyon erősek, hiszen a hatalmas fém készülékház az üveg hátlappal, ultravékony kávákkal, oldalt enyhén hajlított Infinity Display kijelzővel együtt abszolút prémium hatást kelt. És erre még rájön a különleges kamerarendszer, hiszen ha nézetet váltunk, akkor itt nem a szelfikamera kapcsol be (ami nincs is), hanem motoros segítséggel kiemelkedik a hátlapi kamera és megfordul. Ez meglehetősen futurisztikusan néz ki, olyan megoldás, amire garantáltan mindenki odafigyel! Ebből fakadóan a Galaxy A80 egy igazi státusz mobil. De ettől függetlenül ez a megoldás nem öncélú, hiszen így a megszokottnál sokkal jobb lesz a minőség, és több kamera funkció használható, ha valaki szelfi módban, önmagát fényképezi és videózza. Csak elég megnézni az Instát vagy a Facebookot, hogy rájöjjünk, hogy erre bizony nagy igény van.
Ergonómia: Az illesztések tükörsimák, sorjásságnak nyoma nincs, a gombok nem lötyögnek. Viszont a nagy méret miatt nem minden esetben használható „egykezes” telefonként.
Strapabíró kialakítás: A por, az ütések és a víz is kifekteti, szóval vigyázni kell rá, és hamar venni neki egy tokot.
USB: USB C-Type. A legjobb, ami lehet.
Készülékház/képernyő arány: 85,8 százalék. Fantasztikusan jó érték, és persze marhajól is néz ki.
Fejhallgató csatlakozó: Nincs :((.
Notch: Nincs!
Ujjlenyomat olvasó: Van, képernyő alá építve.
Méret, súly: 165.2 x 76.5 x 9.3 mm (iszonyú nagy), 220 gramm (hú, az átlagnál jóval nehezebb!)
Kijelző
Méret: 6,7 inch. Ezzel a világ legnagyobb telefonjai közé tartozik. Egy igazi óriás!
Felbontás: 1080 x 2400, ilyen méret mellett ez teljesen jó, de nem kiemelkedő felbontásnak számít, amit a 394 ppi pixelsűrűségi adat is alátámaszt. A képi világ ettől függetlenül kellően éles, a pixelek egyáltalán nem láthatóak, finom átmenetek, illetve a ferde és görbe vonalak is szépek.
Paneltechnológia: SUPER AMOLED, a legjobb, ami lehet.
Kontraszt: Végtelen. Legjobb.
Színek: Gyönyörűek, valósághűek és a pixelenkénti képvezérlésnek köszönhetően olyan, mintha belülről ragyognának. A színhőmérséklet állítható, a beállításokat a rendszer stabilan tartja, villódzás, remegés nem tapasztalható, de ez ezen a szinten alap.
Maximális fényerő: 606 nit (auto módban), 404 nit (manuális módban). Arra bőven elég, hogy napfényben is jól látható maradjon a kép, de manuális módban ilyenkor már nem annyira átütőek a színek.
Minimális fényerő: 1,6 nit. Kellően alacsony! Sötétben is lehet normálisan használni a telefont, nem süti ki a szemünket, agyunkat.
Betekintési szög: Hibátlan.
HDR: Támogatott.
Strapabíró üveg: Gorilla Glass 3. Van már ennél jobb is, de a karcolásoktól elvileg így is megóvja a kijelzőt.
Teljesítmény
Hardver: 8 magos Snapdragon 830 processzor (2 db. 2,2 GHz Kryo 470 Gold & 6 db 1,8 GHz Kryo 470 Silver maggal), 8 GB RAM, Adreno 618 grafikus chip. Ez a hardver nagyjából a középkategória felső részét képviseli ma.
Mire jó: Bizonyos kompromisszumok megkötésével szinte mindenre elég ez az erő. A gyakorlatban azt jelenti, hogy vannak olyan játékok, ahol a grafika részletességéből, az effektek minőségéből vissza kell venni, de ettől még futtathatóak maradnak. A nagyfelbontású videók lejátszásával nincs gond, de a szerkesztésük során előfordulhatnak akadások, döccenések, és a képek editálására ugyanez vonatkozik. Az „átlagos” mindennapi használhat (böngészés, levelezés, chatelés, Facebook, Insta stb. ) zökkenőmentes, kellően gyors és stabil.
AnTuTu: A teljesítmény mérésére szolgáló AnTuTu szoftveren 205 845 pontot ért el, ami szintén egy közép ligás érték, hiszen a jelenlegi legjobb telefonok ma ezen szintetikus teszten olyan 370 – 330 000 pont körül teljesítenek.
Oprendszer: Android 9.0 Pie, saját grafikus kezelőfelülettel és extra funkciókkal (pl. Bixby mesterséges intelligencia) kiegészítve. Nagyon jól használható!
Adattárolásra szolgáló memória: 128 GB, bőven elég mindenre. Nem kell cipőkanállal helyet szorítani az appoknak, képeknek, videóknak.
Hang
Beépített hangszóró: A hangerő megfelelő, de ettől függetlenül a végeremény nem igazán jól: A megszólalás aránytalan, a basszusokat alig hallani, a magasak szerepe túlzó, a végeredmény steril és kicsit természetellenes. Videózásra, játékra még így is használható, de zenehallgatásra nem javallott.
Fül-/fejhallgatóval: Teljesen rendben van, lehet használni zenehallgatásra is, ám a direkt e célra tenyésztett mobil médialejátszókkal nem veszi fel a versenyt.
Energia
Akkumulátor: 3700 mAh, nem cserélhető. A kapacitás közepes, és ez az üzemidőn is meglátszik. Használattól függően, 9-11 óra (50%-os fényerő melletT).
Gyorstöltés: Támogatott.
Vezeték nélküli töltés: Nem támogatott.
Kamera
Három egységből álló rendszer került rá, amely a kialakításnak köszönhetően amely a hátlapon és előlapon is használható. A fő kamera 48 megapixeles felbontású (f/2 rekeszérték, + autofókusz), emellett található egy 8 megapixeles (f/2.2) ultraszéles látószögű másodlagos modul, és egy ToF kiegészítő egység, amely a mélységélesség illúziójának megteremtéséhez szükséges adatok begyűjtésére szolgál. A képek minősége világosban marhajó! Minden éles, a színek szépek, természetesek, túlszaturáltságot és beégést nem tapasztaltunk. Kevés fénynél, mesterséges fénynél, sötétben már megfigyelhető olykor enyhe elmosódottság egyes képrészleteken, viszont az is igaz, hogy zajosodást még ilyenkor sem tapasztaltunk.
Bokeh mód: Van, jól működik. A homályosodás mértéke változtatható.
HDR támogatás: Van. Jól működik.
Videó: Akár 4K (30 fps), vagy Full HD (60 fps). Ez így nagyon rendben van!
Stabilizátor: Van, ami nagyon hasznos lehet a videóknál elsősorban, és
Extrák: AR, effektek, szűrők. Ez ma már kihagyhatatlan.
Ár
Samsung Galaxy A80 – 225 000 forint. A tudása és a kialakítása miatt nem mondanánk túlárazottnak. Mivel jelenleg nincs pont ilyen tulajdonságokkal bíró telefon a piacon, ezért hasonlítgatni nem nagyon lehet.
Kinek ajánljuk – Samsung Galaxy A80
– Egy igazán különleges telefonra vágyik.
– Fontos a nagy képméret.
– Lényeges a tökéletes fekete, és a végtelen kontraszt.
– Kamerázna, videózna (magát is), YouTuber, Vlogger.
– Fotózna is a telefonjával.
Kinek nem ajánljuk – Samsung Galaxy A80
– Olcsó mobilt szeretne.
– Kompakt, kicsi és könnyű készüléket keres.
– Lényeges a kiemelkedő üzemidő.