Nem nagyon lehet belekötni – Samsung Galaxy Note 10+ teszt

Megnéztük a Samsung idei csúcstelefonját: Milyen a teljesítmény? Milyen a kijelző? Van-e értelme a mellé pakolt tollnak? Milyen a külső? Kiderül minden! íme a Samsung Galaxy Note 10+.

Samsung Note 10+

Már hagyomány, hogy a Samsung minden évben augusztus elején mutatja be az adott esztendő csúcsmodelljét, azaz a Note család legfrissebb tagját. Idén ráadásul már két új termékről rántották le a leplet, hiszen bemutatkozott a Note 10 és a Note 10+ is, amelyek csak néhány dologban térnek el egymástól.

Külső

Dizájn: Oldalról eltűnt az alul-felül minimális vastagságú káva; polírozott alumínium készülékházra „ráfolyó” kijelző; képernyőbe vágott kameralyuk; rejtett ujjlenyomat olvasó; letisztult, minden bazáriságtól mentes hátlap. A végeredmény nagyon meggyőző, a telefon kegyetlenül jól néz ki.
Ergonómia: Az illesztések tükörsimák, sorjásságnak nyoma nincs, a gombok nem lötyögnek. Viszont a nagy méret miatt nem minden esetben használható “egykezes” telefonként.


Strapabíró kialakítás: Víz és porálló, és valamennyire még az ütést is tolerálja. IP68 minősítésű. Korrekt, de ez azért ebben a kategóriában már alap.
USB: USB 3.1 Type-C. A legjobb, ami lehet.
Készülékház/képernyő arány: 91 százalék. Extrémen jó érték, és persze nagyon látványos az egész frontfelületet betöltő képernyő.
Fejhallgató csatlakozó: Nincs. Jó, ebbe bele lehet kötni! Érthetetlen, hogy lehagyták.
Notch: Van. Kicsi. Képernyőbe vágva.
Ujjlenyomat olvasó: Van, képernyő alá építve.
Extrák: iránytű, gyorsulásmérő, mágneses szenzor, hangszenzor, giroszkóp nyomásérzékelő. Nagyjából minden van, ami kell (pulzusmérő és hőmérsékletmérő nincs, de ezt túl lehet élni)
Méret, súly: 162.3 x 77.2 x 7.9 (iszonyú nagy, de jó vékony), 196 gramm (az átlagnál nehezebb!)

Kijelző

Paneltechnológia: OLED. A legjobb.
Méret: 6,8 inch. Ezzel a világ legnagyobb telefonjai közé tartozik. Egy igazi óriás!
Felbontás: 1440 x 3040 képpont, ami ilyen méret mellett kiemelkedően jó felbontásnak számít, amit a 498 ppi pixelsűrűség is alátámaszt. A képi világ borotvaéles, minden tükörsima, az átmenetek hibátlanok.


Kontraszt: Végtelen. Nyilván a legjobb.
Színek: Gyönyörűek, valósághűek és a pixelenkénti képvezérlésnek köszönhetően olyan, mintha belülről ragyognának. A színhőmérséklet állítható, a beállításokat a rendszer stabilan tartja, villódzás, remegés nem tapasztalható, de ez ezen a szinten alap.
Maximális fényerő: 1091 nit (auto módban), 444 nit (manuális módban). Arra bőven elég, hogy napfényben is jól látható maradjon a kép, de manuális módban ilyenkor már nem annyira átütőek a színek.
Minimális fényerő: 1,3 nit. Kellően alacsony! Sötétben is lehet normálisan használni a telefont, nem süti ki a szemünket, agyunkat.


Betekintési szög: Hibátlan.
HDR: Támogatott, ráadásul a HDR10+ dinamikus szabvány kezelése is megoldott, ami jelenleg a mobilos fronton a legjobbnak számít.
Strapabíró üveg: Gorilla Glass 6. Nincs ennél jobb.

Teljesítmény

Hardver: 8 magos 9825 processzor (2db 2,73 GHz Mongoose M4 & 2 db 2,4 GHz Cortex-A75 & 4 db. 1,9 GHz Cortex-A55), 12 GB RAM, Mali-G76 MP12 grafikus chip. Ez a hardver ma a mobilgyártás (egyik) csúcsa.
Mire jó: Mindenre. Vicc nélkül! Csúcsgrafikás játék, mozgóképvágás, képszerkesztés, 4K HDR filmek futtatása, óriási képek nézegetés sem döccenti meg.
DeX: Támogatott, azaz a termék használható asztali számítógépként is.
AnTuTu: : A teljesítmény mérésére szolgáló AnTuTu szoftveren 349 345 pontot ért el, ami abszolút az elit szintet jelenti ma (még akkor is, ha vannak mobilok, amelyek pontszámban leverik.


Oprendszer: Android 9.0 Pie, a saját One felülettel és extra funkciókkal (pl. Bixby mesterséges intelligencia) kiegészítve. Nagyon jól használható!
Adattárolásra szolgáló memória: 256 GB, bőven elég mindenre. Ráadásul UFS 3.0 szabványú a fájlrendszer, emiatt az adatokat gyorsan éri el a rendszer, mint korábban.

Hang

Beépített hangszóró: A hangerő megfelelő, de ettől függetlenül a végeredmény nem igazán jól: A megszólalás aránytalan, a basszusokat alig hallani, a magasak szerepe túlzó, a végeredmény steril és kicsit természetellenes. Videózásra, játékra még így is használható, de zenehallgatásra nem igazán.
Fül-/fejhallgatóval: Teljesen rendben van, lehet használni zenehallgatásra is, ám a direkt e célra tenyésztett mobil médialejátszókkal nem veszi fel a versenyt.

Energia

Akkumulátor: 4300 mAh, nem cserélhető. A kapacitás kiemelkedő, és ez az üzemidőn is meglátszik. Használattól függően, 12-15 órával számolhatunk (50%-os fényerő mellett), ami ilyen bika vas, és ilyen kijelző mellett nagyon-nagyon királynak mondható.
Gyorstöltés: Támogatott. Szuper.
Vezeték nélküli töltés: Támogatott. Faja!

Kamerák

Hátlapi

Fotó: 16 MP ultraszéles látószögű + 12 MP széles látószögű + 12 MP telefotó + Depth Vision mélységelemző kamera. Ez azt jelenti, hogy nagyon sokoldalúan használható, attól függően, hogy mire van szükség. Még a tárgyak szkennelésére is van lehetőség. Világosban gyakorlatilag hibátlan képeket készít, a szűrt fényt, mesterséges fényt is nagyon jól tolerálja, viszont a sötétet még ez a kamerarendszer sem viseli jól. ilyenkor már zajosodással, elmozdulással számolni kell.


Portré mód: Van, jól működik.
Videó: 4K felbontás 60 képkocka/másodperc rögzítési sebességgel a csúcs, aminél jelenleg nincs jobb a telefonos fronton. A szuperlassítás opció nem hiányzik (HD felbontás, 960 képkocka), és nagyon jól működik. Stabilizátor van, és minden összevetve egész szép videók hozhatóak vele össze (egy kis szerencsével).

Előlapi

Fotó: 10 megapixeles széles látószögű kamera. A minőség rendben van, de azért a nyomába sem ér annak, amit a hátlapi egység produkál.
Videó: 4K/30 fps a maximum, extra opciók nincsenek.

Toll

S-Pen: A Samsung Note 10+ is megkapta a régebbi Note telefonok egyik nagy extrájának számító aktív tollat természetesen. Ezzel lehet jegyzetelni, rajzolgatni (akár komoly szinten is, a megfelelő appok segítségével), megkönnyíti a vezérlést, hiszen sokkal pontosabban tudunk rábökni egy kis képernyőrészletre, mintha azt az ujjainkkal tennénk.
Távirányító funkciók: Igen! Lehet vele távolról exponálni, illetve egyes alkalmazásoknál a toll mozgatásával bizonyos feladatok végrehajthatóak. (Például kaszálni kell vele, és lépteti a képeket, stb.).
Van értelme a tollnak?: Igen, abszolút hozzáadott értéket jelent, de azért rá kell szánni az időt, hogy az ember megtanulja normálisan kezelni.

Ár

Samsung Galaxy Note 10+ kártyafüggetlen konstrukcióban most 380 000 forintba kerül. Nem, nem olcsó, pláne. De ez egy kifejezetten különleges termék a toll miatt, és éppen ezért nincs is nagyon közvetlen vetélytársa. Az űrben lebeg, és ezért nagyon nehéz viszonyítani. Úgy érezzük, hogy a tudásának megfelel ez az összeg nagyjából, de azért kiemelkedőnek nem mondanánk az ár/érték arányt, igaz ez a modell nem is erről szól.

Kinek ajánljuk – Samsung Galaxy Note 10+

– Egy igazán különleges telefonra vágyik
– Felvágós mobilt akar
– Fontos a tökéletes képminőség, hibátlan feketével, végtelen kontraszttal
– Lényeges a nagy teljesítmény
– Fotózásra, videózásra keres egy jó mobilt
– Instagrammer, vlogger
– Csúcsgrafikájú játékokat pörgetne
– Ki tudja, és ki is akarja használni a tollban lévő kreatív lehetőségeket
– Lényeges a kiemelkedő akkumulátor üzemidő

Kinek nem ajánljuk – Samsung Galaxy Note 10+

– Olcsó mobilt keres
– Kompakt telefonra van szüksége

Még több információ a Samsung Galaxy Note 10+ telefonról a hivatalos weboldalon

  • Dizájn
  • Kijelző/képminőség
  • Teljesítmény
  • Akkumulátor
  • Kamera
  • Hang
  • Ár/érték arány
  • Hűha faktor
4.7

Összegzés

A Samsung Galaxy Note10+ egy minden tekintetben remek, innovatív, korrektül összerakott, státuszszimbólumként is bevethető, nagyon jól használható, sokoldalú telefon. Imádtuk!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Picture of Ninja

Ninja

Igazi techninja, aki mindenhez is ért. De leginkább a tévék piacán van otthon, az ország egyik legjobban felkészült tévétesztelőjét tisztelhetjük benne. Itt tudsz kapcsolatba lépni vele: peter@techworld.hu

Ezeket olvastad már?