Milyen lett a csodafegyvernek szánt Honor 20 Pro? Ilyen! Megvizsgáltuk hogy mennyire lehet jól használni, milyen az extra kamerarendszer, és egyáltalán mire alkalmas. És, hogy megéri-e megvenni? A végére mindenre fény derül!
Honor 20 Pro
A korábban elsősorban az olcsó, de ennek megfelelően nem túl acélos termékekre fókuszáló Honor egy-két éve stratégiát váltott, és ráfeküdt a nagyobb tudású masinákra is. E stratégia részeként mutatta be a közelmúltban a gyártó a Honor 20 Pro nevű modellt, amivel abszolút a magasabb kategóriában próbálnak komolyabb pozíciókat kiépíteni.
Külső
Dizájn: Az ultravékony káváknak, a cseppnyi kamera szigetnek, és a jó készülékház/kijelző aránynak köszönhetően kifejezetten menőn néz ki. A hátlap színe annak megfelelően változik, hogy hogyan mozgatják, ami érdekes, szokatlan, bár egyedinek azért nem mondanánk, és az ujjlenyomatok is csúful meglátszanak rajta.
Ergonómia: Az illesztések tökéletesek, sorjásságnak nyoma nincs, a gombok nem lötyögnek. Viszont a nagy méret miatt nem minden esetben használható “egykezes” telefonként.
Strapabíró kialakítás: A por, az ütések és a víz is kifekteti, szóval vigyázni kell rá, és hamar venni neki egy tokot.
Készülékház/képernyő arány: 91,7 % (gyári adat)
USB: USB C-Type 2.0. Korrekt.
Fejhallgató csatlakozó: Nincs. Kár. Gáz. 🙁
Notch: Van!
Ujjlenyomat olvasó: Van, oldalra építve. Szuperül működik.
Méret, súly: 154,60 x 73,97 x 8,44 mm (nagy, de vékony lapsifon), 182 gramm (ebben a méretben ez az átlag kb.)
Kijelző
Méret: 6,26 inch. Nagy
Felbontás: 1080 x 2340, ilyen méret mellett ez teljesen jó, de nem extrán kiemelkedő felbontásnak számít, amit a 412 ppi pixelsűrűségi adat is alátámaszt. A képi világ mindenesetre éles, a pixelek egyáltalán nem láthatóak, a finom átmenetek, illetve a ferde és görbe vonalak is rendben vannak.
Paneltechnológia: IPS LED LCD, az OLED jobb lett volna…
Kontraszt: 1365:1. Hát, az OLED-ek mellett fakónak tűnik, egyébként pedig hozza a többi IPS teló szintjét.
Színek: Természetesek a tónusok, a színhőmérséklet változtatható, viszont a képalkotási technológia miatt mindig érezhető enyhe fátyolosság, ami tompítja az árnyalatok ragyogását.
Maximális fényerő: 495 nit, ez elég ahhoz, hogy napfénynél is lehessen látni a tartalmakat, de ahhoz már nem, hogy minden apró, finom részlet pontosan átjöjjön, és a színek is nagyon fakónak tűnnek nagy külső fénynél.
Minimális fényerő: 4,2 nit. Ehh, sok egy picit. Mikor este, a sötétben használná az ember, akkor egy kicsit ez már zavaró lehet.
Betekintés szög: Majdnem hibátlan. Csak nagyon tág szögekből érződik, hogy szürkülni kezdenek a tónusok.
HDR támogatás: Felejtős. Túl lehet élni. Simán.
Strapabíró üveg: Ez sincs, és ez már nagyobb baj.
Teljesítmény
Hardver: 8 magos HiSilicon Kirin 980 CPU (2 x 2,6 GHz Cortex-A76, 2 x 1,92 GHz Cortex-A76, 4 x 1,8 GHz Cortex-A55), 8 GB RAM, Mali-G76 MP10. Ez egy éve kifejezetten erősnek számított volna, viszont ma már csak a második-harmadik vonalhoz elég.
Mire jó: Bizonyos kompromisszumok megkötésével szinte mindenre elég ez az erő. A gyakorlatban azt jelenti, hogy vannak olyan játékok, ahol a grafika részletességéből, az effektek minőségéből vissza kell venni, de ettől még futtathatóak maradnak. A nagyfelbontású videók lejátszásával nincs gond, de a szerkesztésük során előfordulhatnak akadások, döccenések, és a képek editálására ugyanez vonatkozik. Az “átlagos” mindennapi használhat (böngészés, levelezés, chatelés, Facebook, Insta stb. ) zökkenőmentes, kellően gyors és stabil.
AnTuTu: A teljesítmény mérésére szolgáló AnTuTu szoftveren 245 321 pontot ért el, ami elmarad a jelenlegi csúcsmodellektől, hiszen azok ma ezen a szintetikus teszten olyan 370 – 330 000 pont körül teljesítenek
Oprendszer: Android 9.0 Pie, saját grafikus kezelőfelülettel és extra funkciókkal (pl. Bixby mesterséges intelligencia) kiegészítve. Nagyon jól használható!
Adattárolásra szolgáló memória: 256 GB, bőven elég mindenre évekig. Remek!
Hang
Beépített hangszóró: A hangerő megfelelő, de ettől függetlenül a végeredmény nem igazán jól: A megszólalás aránytalan, a basszusokat alig hallani, a magasak szerepe túlzó, a végeredmény steril, kicsit természetellenes és enyhe zajosodásba is bele lehet futni. Videózásra, játékra még így is használható, de zenehallgatásra nem javallott.
Fül-/fejhallgatóval: Teljesen rendben van, lehet használni zenehallgatásra is, ám a direkt e célra tenyésztett mobil médialejátszókkal nem veszi fel a versenyt.
Energia
Akkumulátor: 4000 mAh, nem cserélhető. A kapacitás egészen jónak mondható, és ez az üzemidőn is meglátszik. Használattól függően, 10-13 óra (50%-os fényerő melletT)
Gyorstöltés: Támogatott.
Vezeték nélküli töltés: Nem támogatott.
Kamerák
Hátlapi
Fotó: 48 MP fő kamera + 16 MP ultraszéles látószögű + 8 MP telefotó (3x zoommal) + 2 MP makró (szuperközeli felvételekhez). Láthatóan törekedtek arra, hogy sokoldalúan lehessen használni a telefont képalkotásra, és az erőfeszítéseknek volt is értelme. Tényleg ki lehet aknázni a különféle típusú kamerákban rejlő lehetőségeket. Nappal és mesterséges fénynél is nagyon jó képeket lehet vele készíteni. Viszont a nagyon sötétet rosszul tűri, ilyenkor zajos, és sokszor elmosódott lesz a végeredmény sajnos, még a direkt ilyen témákhoz optimalizált Este mód használata esetén is.
Portré mód: Van, jól működik.
Effektek: Van egy rakás. Szűrők, fényfestés stb. Ez is rendben van!
HDR mód: Van. Ez azért már alap.
Videó: 4K felbontás 30 képkocka/másodperc rögzítési sebességgel a csúcs, aminél azért van már jobb a telefonos fronton. A szuperlassítás opció nem hiányzik (HD felbontás, 960 képkocka), és nagyon jól működik. Stabilizátor van, és minden összevetve egész szép videók hozhatóak vele össze (egy kis szerencsével).
Előlapi
Fotó: 32 megapixeles széles látószögű kamera. Az átlagnál jobb, a minőség rendben van, de azért a nyomába sem ér annak, amit a hátlapi egység produkál.
Videó: 4K/30 fps a maximum, extra opciók nincsenek.
Ár
A Honor 20 Pro kártyafüggetlen konstrukcióban már akár 175 000 forintért is beszerezhető, ez pedig egészen korrekt, emberi ár a tudásához képest (persze attól függ, hogy kinek mi fontos).
Kinek ajánljuk – Honor 20 Pro
– Dizájnos, menő külsejű telefont szeretne
– Fotózna (de nem teljesen sötétben)
– Jó ár/érték arányú mobilt keres
– Olyan telefonra vágyik, amit két év múlva is lehet használni
– Fontos a viszonylag nagy üzemidő
Kinek nem ajánljuk – Honor 20 Pro
– Fontos a tökéletes fekete, a végtelen kontraszt, a ragyogó színek
– HDR videókat nézne a telóján
– Imád éjszaka fotózgatni
– Sokat telefonozik vaksötétben
Még több információ a Honor 20 Pro telefonról a termék hivatalos oldalán