A Samsung 2019 decemberében mutatta be új középkategóriás mobilját, a Galaxy A51-et. Megnéztük, hogy mit tud, kinek lehet jó, és kinek nem ajánljuk!
Külső
Dizájn: Vékony kávák, képernyőbe vájt kamerasziget, vékony készülékház, és trükkös hátlap. Szóval semmi extra, de az összhatás elég jó lett.
Ergonómia: Az illesztések tökéletesek, sorjásságnak nyoma nincs! A nagy méret miatt nem minden esetben használható “egykezes” telefonként. A gombok jó helyen vannak, és nem is lötyögnek.
Strapabíró kialakítás: Felejtő. Szóval jobb neki rögtön venni valami tokot.
Készülékház/képernyő arány: 87,4 % (gyári adat), jó érték, de azért van ennél jobb is!
USB: USB 2.0 Type-C. Korrekt.
Fejhallgató csatlakozó: Van!
Notch: Van, ráadásul a képernyőbe vágva.
Ujjlenyomat olvasó: Van.
Méret, súly: 158.5 x 73.6 x 7.9 mm (Nagy és meglepően vékony). 172 gramm (átlagos)
Kijelző
Méret: 6,5 inch, jó nagy a Samsung Galaxy A51.
Felbontás: 1080 x 2400 képpont. Ilyen méret mellett ez teljesen jó, de nem extrán kiemelkedő felbontásnak számít, amit a 405 ppi pixelsűrűségi adat is alátámaszt. A képi világ mindenesetre éles, a pixelek egyáltalán nem láthatóak, a finom átmenetek, illetve a ferde és görbe vonalak is rendben vannak. Szóval ennél több talán nem is kell.
Képfrissítési ráta: 60 Hz. Lehetne jobb (90/120 Hz), de azért ez is elmegy bőven egyelőre, pláne a középkategóriában.
Paneltechnológia: OLED. A lehető legjobb.
Kontraszt: Végtelen. Nincs ennél jobb.
Színek: Tökéletesek, ragyogóak, fátyolosságnak nyoma sincs.
Betekintés szög: Hibátlan.
HDR támogatás: Nem. Túl lehet élni azért, valahogy.
Maximális fényerő: 440. Világosban is látható a képernyő
Minimális fényerő: 2,2 nit. Elég alacsony ahhoz, hogy vaksötétben se legyen zavaró.
Védőüveg: Gorilla Glass 3. A kisebb karcolásoktól megóvja szépen.
Teljesítmény
Hardver: Exynos 9611 , 8 magos processzor (4 db. ARM Cortex-A73 és 4 db. Cortex-A53 maggal), 6 GB RAM, Mali-G72 grafikus chip. Ez 2 éve még erős lett volna, ma a középszinthez elég.
AnTuTu: A teljesítmény mérésére szolgáló AnTuTu szoftveren 180 197 pontot ért el, ami erős közepes érték. A csúcskategóriás modellektől már nagyon elmarad.
Mire jó: A 4K videók lejátszását és streamelését el lehet felejteni, épp úgy, mint az új, modern játékok grafikájának maximumra húzását. Ha sok ablak van nyitva, akkor enyhe belassulás érezhető a váltogatás során, de az átlagos hétköznapi használatnál (netezés, csetelés, levelezés stb.) nincs gond a sebességgel, és a képfeldolgozás is megfelelően gyors, azaz nem kell idegesítően sokat várni egy fotó elkészültére.
Adattárolásra szolgáló memória: 64 GB, Nem különösebben sok, de arra bőven elég, hogy ne kelljen spórolni semmivel. Nyugodtan lehet videózni, nagy appokat letölteni, fotózni, egy darabig tutira elég lesz a hely a Samsung Galaxy A51 telefonon.
Oprendszer: Android 10. Jól működik, nem fagy ki, nem csinál hülyeségeket.
Hang
Beépített hangszóró: Szokásos mobilos minőség. Tehát a hangerő épp, hogy elég, de a basszusok hiánya miatt a masina csak videózásra, filmezésre és játékra használható, zenehallgatásra nem igazán.
Fül-/fejhallgatóval: Teljesen rendben van, lehet használni zenehallgatásra is, ám a direkt e célra tenyésztett mobil médialejátszókkal nem veszi fel a versenyt.
Energia
Akkumulátor: 4000 mAh, nem cserélhető. A kapacitás jó és ez az üzemidőn is meglátszik. Használattól függően, 10-13 órával számolhatunk (50%-os fényerő mellett), ami korrekt időtartam.
Gyorstöltés: Támogatott (15W). Remek!
Vezeték nélküli töltés: Nem támogatott.
Kamera
Hátlapi
Fotó: 48 MP széles látószögű elsődleges kamera + 12 MP ultraszéles látószögű kamera + 5 MP makró kamera + 5 MP mélységelemző kamera. Mindez azt jelenti, hogy nagyon sokoldalúan használható, attól függően, hogy mire van szükség. Világosban remek képeket készít, a szűrt fényt, mesterséges fényt is nagyon jól tolerálja. Sötétben viszont nem az igazi. Ugyanis sokszor megfigyelhető enyhe zajosodás és elmosódottság.
Portré mód: Van, hibátlanul működik.
HDR: Támogatott! Jól is működik.
Videó: 4K felbontás 30 képkocka/másodperc rögzítési sebességgel, aminél azért van ma már jobb. Viszont Full HD-nál kiválasztható a 120 FPS mód is, ami a lassított felvételekhez szuper. Stabilizátor van, és minden összevetve egész szép videók hozhatóak vele össze (egy kis szerencsével).
Előlapi
Fotó: 32 megapixeles modul, totál átlagos teljesítménnyel.
Videó: Full HD, 30 képkockás rögzítési sebességgel… Ugorjunk!
Ár
A Samsung Galaxy A51 kártyafüggetlen konstrukcióban jelenleg 100-120 000 forintos áron vásárolható meg. Ez a tudásához képest teljesen jó ár, főleg, hogy egy totál friss, mostanában bemutatott telefonról van szó.
Kinek ajánljuk – Samsung Galaxy A51
– Középkategóriás telefont keres.
– Fontos a menő megjelenés.
– Nagyméretű kijelzőre és remek képminőségre vágyik.
– Filmezéshez, sorozatnézéshez, videózáshoz keres telefont.
– Sokoldalú, gyakorlatilag mindenre jó készülékben gondolkodik.
Kinek nem ajánljuk – Samsung Galaxy A51
– Belépő szintű, ultraolcsó telefont keres.
– Csúcskategóriás prémium mobilra vágyik.
– Éjszaka fotózna, videózna.
– Csak a lehető legjobb grafikai beállításokkal hajlandó játszani.
Még több információ a Samsung Galaxy A51 termékről a vállalat hivatalos oldalán