Ezt várjuk ma egy középkategóriás telefontól – Samsung Galaxy A51!

A Samsung 2019 decemberében mutatta be új középkategóriás mobilját, a Galaxy A51-et. Megnéztük, hogy mit tud, kinek lehet jó, és kinek nem ajánljuk!

Külső

Dizájn: Vékony kávák, képernyőbe vájt kamerasziget, vékony készülékház, és trükkös hátlap. Szóval semmi extra, de az összhatás elég jó lett.
Ergonómia: Az illesztések tökéletesek, sorjásságnak nyoma nincs! A nagy méret miatt nem minden esetben használható “egykezes” telefonként. A gombok jó helyen vannak, és nem is lötyögnek.


Strapabíró kialakítás: Felejtő. Szóval jobb neki rögtön venni valami tokot.
Készülékház/képernyő arány: 87,4 % (gyári adat), jó érték, de azért van ennél jobb is!
USB: USB 2.0 Type-C. Korrekt.
Fejhallgató csatlakozó: Van!
Notch: Van, ráadásul a képernyőbe vágva.
Ujjlenyomat olvasó: Van.
Méret, súly: 158.5 x 73.6 x 7.9 mm (Nagy és meglepően vékony). 172 gramm (átlagos)

Kijelző

Méret: 6,5 inch, jó nagy a Samsung Galaxy A51.
Felbontás: 1080 x 2400 képpont. Ilyen méret mellett ez teljesen jó, de nem extrán kiemelkedő felbontásnak számít, amit a 405 ppi pixelsűrűségi adat is alátámaszt. A képi világ mindenesetre éles, a pixelek egyáltalán nem láthatóak, a finom átmenetek, illetve a ferde és görbe vonalak is rendben vannak. Szóval ennél több talán nem is kell.
Képfrissítési ráta: 60 Hz. Lehetne jobb (90/120 Hz), de azért ez is elmegy bőven egyelőre, pláne a középkategóriában.


Paneltechnológia: OLED. A lehető legjobb.
Kontraszt: Végtelen. Nincs ennél jobb.
Színek: Tökéletesek, ragyogóak, fátyolosságnak nyoma sincs.
Betekintés szög: Hibátlan.
HDR támogatás: Nem. Túl lehet élni azért, valahogy.
Maximális fényerő: 440. Világosban is látható a képernyő
Minimális fényerő: 2,2 nit. Elég alacsony ahhoz, hogy vaksötétben se legyen zavaró.
Védőüveg: Gorilla Glass 3. A kisebb karcolásoktól megóvja szépen.

Teljesítmény

Hardver: Exynos 9611 , 8 magos processzor (4 db. ARM Cortex-A73 és 4 db. Cortex-A53 maggal), 6 GB RAM, Mali-G72 grafikus chip. Ez 2 éve még erős lett volna, ma a középszinthez elég.
AnTuTu: A teljesítmény mérésére szolgáló AnTuTu szoftveren 180 197 pontot ért el, ami erős közepes érték. A csúcskategóriás modellektől már nagyon elmarad.


Mire jó: A 4K videók lejátszását és streamelését el lehet felejteni, épp úgy, mint az új, modern játékok grafikájának maximumra húzását. Ha sok ablak van nyitva, akkor enyhe belassulás érezhető a váltogatás során, de az átlagos hétköznapi használatnál (netezés, csetelés, levelezés stb.) nincs gond a sebességgel, és a képfeldolgozás is megfelelően gyors, azaz nem kell idegesítően sokat várni egy fotó elkészültére.
Adattárolásra szolgáló memória: 64 GB, Nem különösebben sok, de arra bőven elég, hogy ne kelljen spórolni semmivel. Nyugodtan lehet videózni, nagy appokat letölteni, fotózni, egy darabig tutira elég lesz a hely a Samsung Galaxy A51 telefonon.
Oprendszer: Android 10. Jól működik, nem fagy ki, nem csinál hülyeségeket.

Hang

Beépített hangszóró: Szokásos mobilos minőség. Tehát a hangerő épp, hogy elég, de a basszusok hiánya miatt a masina csak videózásra, filmezésre és játékra használható, zenehallgatásra nem igazán.
Fül-/fejhallgatóval: Teljesen rendben van, lehet használni zenehallgatásra is, ám a direkt e célra tenyésztett mobil médialejátszókkal nem veszi fel a versenyt.

Energia

Akkumulátor: 4000 mAh, nem cserélhető. A kapacitás jó és ez az üzemidőn is meglátszik. Használattól függően, 10-13 órával számolhatunk (50%-os fényerő mellett), ami korrekt időtartam.
Gyorstöltés: Támogatott (15W). Remek!
Vezeték nélküli töltés: Nem támogatott.

Kamera

Hátlapi

Fotó: 48 MP széles látószögű elsődleges kamera + 12 MP ultraszéles látószögű kamera + 5 MP makró kamera + 5 MP mélységelemző kamera. Mindez azt jelenti, hogy nagyon sokoldalúan használható, attól függően, hogy mire van szükség. Világosban remek képeket készít, a szűrt fényt, mesterséges fényt is nagyon jól tolerálja. Sötétben viszont nem az igazi. Ugyanis sokszor megfigyelhető enyhe zajosodás és elmosódottság.
Portré mód: Van, hibátlanul működik.
HDR: Támogatott! Jól is működik.


Videó: 4K felbontás 30 képkocka/másodperc rögzítési sebességgel, aminél azért van ma már jobb. Viszont Full HD-nál kiválasztható a 120 FPS mód is, ami a lassított felvételekhez szuper. Stabilizátor van, és minden összevetve egész szép videók hozhatóak vele össze (egy kis szerencsével).

Előlapi

Fotó: 32 megapixeles modul, totál átlagos teljesítménnyel.
Videó: Full HD, 30 képkockás rögzítési sebességgel… Ugorjunk!

Ár

A Samsung Galaxy A51 kártyafüggetlen konstrukcióban jelenleg 100-120 000 forintos áron vásárolható meg. Ez a tudásához képest teljesen jó ár, főleg, hogy egy totál friss, mostanában bemutatott telefonról van szó.

Kinek ajánljuk – Samsung Galaxy A51

– Középkategóriás telefont keres.
– Fontos a menő megjelenés.
– Nagyméretű kijelzőre és remek képminőségre vágyik.
– Filmezéshez, sorozatnézéshez, videózáshoz keres telefont.
– Sokoldalú, gyakorlatilag mindenre jó készülékben gondolkodik.

Kinek nem ajánljuk – Samsung Galaxy A51

– Belépő szintű, ultraolcsó telefont keres.
– Csúcskategóriás prémium mobilra vágyik.
– Éjszaka fotózna, videózna.
– Csak a lehető legjobb grafikai beállításokkal hajlandó játszani.

Még több információ a Samsung Galaxy A51 termékről a vállalat hivatalos oldalán

  • Dizájn
  • Kijelző/képminőség
  • Teljesítmény
  • Akkumulátor
  • Kamera
  • Hangminőség
  • Ár/érték arány
  • Hűha faktor
3.8

Összegzés

A Samsung Galaxy A51 egy hamisítatlan középkategóriás telefon, amely sokoldalúan használható! Extrémen kiemelkedő tulajdonsága nincs, de cserébe különösebben gyengesége sem!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Picture of Ninja

Ninja

Igazi techninja, aki mindenhez is ért. De leginkább a tévék piacán van otthon, az ország egyik legjobban felkészült tévétesztelőjét tisztelhetjük benne. Itt tudsz kapcsolatba lépni vele: peter@techworld.hu

Ezeket olvastad már?