Elég komoly hűtést kapott az aktuális Nubia gamertelefon

A tesztelők szerint a Nubia Red Magic 5G az egyik legizgalmasabb új okostelefon idén. Egyrészt a 144 Hz-es képfrissítésű kijelzője, másrészt a különleges hűtési rendszere miatt. 

Ez utóbbit most közelről is megmutatták egy videóban, ahol szétszerelték a készüléket, hogy megvizsgálják a különleges hűtési rendszerét. Az alaplap és a hátlapi panel közé egy alumínium elemet helyeztek el, de fémpajzs védi az SoC-t elöl-hátul, réz elemekkel és hőpasztával. Egy nagyobb réz hűtőborda is hozzá lett kapcsolva réz hőcsővel a ventilátorhoz – ez mind ritkaság okostelefonban, még a gamerkategóriában is.

Meglepő módon hiába a bonyolult és igen szokatlan hűtés, maga a készülék nem annyira nehezen javítható. Az alkatrészek nagyja pedig cserélhető, ha erre valamiért szükség lenne idővel.

Fotó: Nubia

Ha tetszett a cikk, további hírekért, érdekességekért kövess minket a Facebookon!
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Picture of HL

HL

Vérbeli hírező, aki az egyik ujját mindig a techvilág ütőerén tartja. Ezért mondjuk csak kilenc ujjal gépel, de így is elég gyorsan nyomja. Kedvencei a mobilok (azon belül is a Pixel).

Ezeket olvastad már?