6 év után is frissül még a OnePlus One

2014-ben jelent meg a OnePlus One, most pedig megkapja az Android 10-alapú Lineage OS 17.1 rendszert. 

A OnePlus One egyike azoknak a kevés mobiloknak, amelyekre aktívan fejlesztenek szoftvert azóta is, hogy a gyártói támogatása megszűnt. A készülék még 2014-ben jelent meg a piacon, Android 4.4.2 KitKat rendszerrel, a támogatása pedig a 6.0.1 Marshmallow formájában ért véget. Aki viszont megtartotta a mobilt, az külső ROM-ok segítségével tovább frissíthette.

A Lineage OS pedig hivatalosan is felvette a 17.1-es verzió támogatási listájára a koros mobilt, így az megkapja az Android 10-alapú rendszert. Erre egyelőre még várni kell a konkrét OnePlus One eszközökön, ugyanakkor lenyűgözőnek számít az androidos világban, hogy ennyi év után modern rendszer fusson egy ilyen korú mobilon.

Fotó: The Next Web

Ha tetszett a cikk, további hírekért, érdekességekért kövess minket a Facebookon!
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Picture of HL

HL

Vérbeli hírező, aki az egyik ujját mindig a techvilág ütőerén tartja. Ezért mondjuk csak kilenc ujjal gépel, de így is elég gyorsan nyomja. Kedvencei a mobilok (azon belül is a Pixel).

Ezeket olvastad már?