A Dangiuz művésznéven alkotó Leopoldo D’Angelo munkáit elnézve valóban egy disztópikus cyberpunk világban érezhetjük magunkat.
A cyberpunk kultúra mintha világkorát élné mostanság: nem csoda, hiszen napjaink ellenőrizhetetlen és elképesztően gyors technikai fejlődése és a kiberpunk stílus között erős hasonlóságot fedezhetünk fel. Hol aggódva, hol kíváncsian figyeljük a világ fejlődését, és egyre inkább azt vesszük észre, hogy a sci-fi filmek lassan-lassan már nem a jövőnkről, hanem a jelenünkről mesélnek.
A cyberpunk vagy másnéven kiberpunk tömegkultúra olyan klasszikusokat termelt ki magából, mint a Szárnyas fejvadász, a Páncélba zárt szellem vagy az Akira, az 1980-as évektől napjainkig töretlen népszerűségnek örvend a műfaj. Leopoldo D’Angelo képei is egy ehhez hasonló kissé komor, disztópikus világba repítenek el minket, ahol a technológia az isten, a hagyományos értékek pedig veszendőben vannak.
A tehetséges művész a disztópikus és posztapokaliptikus forgatókönyvek szerelmese, amelyet előszeretettel fűszerez meg kiberpunk és synthwave elemekkel. Leopoldo művészetében két teljesen különböző stílus találkozik: míg a kiberpunk egy futurisztikus-posztapokaliptikus kultúra, addig a synthwave egyfajta retro életérzéssel is párosul. A Visual Atelier8-nak adott interjújában a művész elmondta, hogy gyerekkorától kezdve szerelmese az említett műfajoknak, legyen szó filmekről, könyvekről vagy éppen zenéről.
Legújabban összedobott digitális sorozata pedig olyannyira komoly lett, hogy nekünk is muszáj volt megosztani veletek:
A teljes sorozatért látogassatok el a viralbandit.com oldalára.
[sc name=”facebook” ]