A Ford sajátosan reagált a járványhelyzetre, és olyan autót tervezett, amit soha nem fogunk az úton látni, de mégis többen használhatják majd.
Miről is van szó? Talán akadnak, akik már kitalálták, hogy a koronavírus miatti otthonmaradás miatt a Ford az eSport felé fordult. Igaz, ez nem meglepő tőle, tekintve, hogy tavaly a Team Fordzilla nevű csapattal amúgy is beszállt az igencsak jövedelmező, és rakétaként száguldó sportágba. Fél évvel később pedig itt a Team Fordzilla P1 koncepció, ami egy igencsak futurisztikus versenyautó. Létrejötte Arturo Arinónak köszönhető, aki egyébként a cég egyik külső formatervezője.
A virtuális gépjármű létrejöttében, illetve kinézetében nagy szerepe van a közönségnek is, hiszen szavazással dőlt el, hogyan is nézzen ki. A közönség ugyanis paraméterekre tehette le a voksát, és így állt össze a végleges kép. A minél jobb légellenállás érdekében elég laposra sikeredett, és a GT 40 ihlette Team Fordzilla P1 egyik fő érdekessége, hogy változtatható a hossza. Ennek leginkább az a jelentősége, hogy a hosszú egyeneseket tartalmazó, nagy sebességet lehetővé tévő pályákon hosszabb, míg az alacsonyabb tempójú, technikás vonalvezetéseknél rövidebb tengelytávval tud közlekedni.
Ennek értelemszerűen az az előnye, hogy előbbi esetben stabilabb nagyobb sebességnél, utóbbinál pedig fordulékonyabb. Tehát egy Le Mans-i versenyen egészen másként tud menni, mint Monacóban. A Ford az autót nem csupán unaloműző tevékenységként tervezte, azt a játékosok használatába is kívánja állítani. Habár nincs megnevezve, hogy mely címben, de folynak a tárgyalások ebben az ügyben. Talán nem tévedünk nagyot, ha azt gondoljuk, hogy a Sony és a Microsoft lehet a vonal másik végén, tehát vagy a Gran Turismóban, vagy a Forza soron következő részében látjuk viszont.