Ivan Vagner orosz űrhajós az északi fény nevezetű jelenséget vizsgálta, amikor egy nagyon különös dologra lett figyelmes.
A Nemzetközi Űrállomás (ISS) orosz kozmonautája, Ivan Vagner éppen a csodálatos északi fényt figyelte az űrállomásról, amikor olyat vett észre, amelyre még mai napig nem találtak magyarázatot.
Космические гости или как я снимал новый timelapse
Друзья, давно у нас не было timelapse-видео, исправляю ситуацию! Самый пик Полярного сияния над Антарктидой в долготе Австралии, т.е. во время полёта между ними. Но на видео вы увидите нечто иное, не только само сияние… pic.twitter.com/8UwJZ6S8jb
— Ivan Vagner (@ivan_mks63) August 19, 2020
A videón négy-öt, egymáshoz viszonylag közel lévő fénypontot fedezhetünk fel, amikről mai napig nem tudni, pontosan mik lehettek. Az űrhajós végül a követőitől kért segítséget, akik természetesen egyből ufókra kezdtek el gyanakodni. Ennél egyébként jóval valószínűbb, hogy az asztronauta az orosz SpaceX-féle Starlink-műholdakat, esetleg űrszemetet látott a távolban.
A különös jelenségen kívül nem mehetünk el szó nélkül a csodaszép északi fény mellett, amelyet egyébként már több ízben is megörökítettek az asztronauták. Egészen felemelő látvány, hogyan tündököl a Föld atmoszférájában a színpompás Aurora borealis.
A sarki fény (az északi féltekén gyakran északi fény avagy aurora borealis, délen pedig aurora australis néven ismerik) Aurora hajnalistennőről kapta a nevét, amely a Föld északi és déli sarkánál a légkörbe behatoló töltött részecskék által keltett időleges fényjelenség. A töltött részecskék túlnyomóan a Napból származnak (napszél), kisebb hányadukat a Naprendszeren kívülről érkezett részecskék teszik ki. Leginkább késő ősztől kora tavaszig figyelhető meg az északi sarkkörtől északra, illetve a déli sarkkörtől délre, Magyarországról sajnos nem látható.

Forrás: HVG
[sc name=”facebook” ]