És ha már tudja az okosvécé, kik vagyunk, a belőlünk távozó matériákat elemezve állapítja meg, hogy mennyire érezzük jól magunkat.
A Nature című cikkben megjelent írás szerint az okosvécé négy kamera, érzékelők, és azonosító rendszerek segítségével biztosítja majd a személyre szabott egészségfigyelést. Ehhez azonban az kell, hogy első körben azonosítsa a felhasználót, amihez ezúttal nem ujjlenyomat, hanem a végbélnyílásunk fog szolgálni. Már csak azért is, mert ugyanannyira egyedi, mint a régóta használt azonosítási mód. Az előnye mindennek ott lehet, hogy drága és időigényes klinikai vizsgálatok helyett elég mindössze átolvasnunk reggelente a fontosabb híreket, és miközben könnyítünk magunkon, az okosvécé szépen kianalizálja a távozó matériát.
Az installáció működése is érdekes, hiszen a vizelet elemzéséhez egy halom tesztcsík van bele töltve, amelyeket a rendszer kicsúsztat, amint azt érzékeli, hogy kezdetét veszi a pisilés. Amint a csík visszacsúszik a helyére, máris kezdetét veszi az analízis. Amennyiben „nagyban gondolkodunk”, egy nyomásérzékelő aktiválja a kamerát, amely képeket rögzít a kakiról, amiket egy mesterséges intelligencia algoritmusa vesz kezelésbe. Látható tehát, hogy az okosvécé tulajdonképpen egyfajta minilabor, bár a nagydolog esetében az elemzést nem ő végzi. A fejlesztést végző Stanfordi Egyetem kutatócsoportja szerint a folyamatos egészségügyi ellenőrzés ideális diagnosztikai információforrásai a lélegzet, az izzadság, a nyál, a vizelet és a széklet. Így két utóbbi elemzésének leegyszerűsítésével jelentősen javítható az otthoni egészségfigyelés minősége.
[sc name=”facebook” ]