A Petpuls Lab által kifejlesztett okosnyakörv a mesterséges intelligencia segítségével öt különböző hangulatot képes beazonosítani.
A dél-korai startup okoskészüléke kedvencünk ugatásából képes következtetéseket levonni, például arra vonatkozóan, hogy a kutyus boldog, nyugodt, izgatott, mérges vagy szomorú. A nyakörvhöz egy okostelefon alkalmazást is kifejlesztett a cég, ezen keresztül tájékozódhat a gazda kedvence lelki állapotáról.
A vállalkozás még 2017-ben indult el különböző kutyaugatások gyűjtésével, végül három évvel később 50 kutyafajta tízezer ugatásmintájából álló adatbázison alapuló saját algoritmust alkottak, hogy képesek legyenek elemezni az ebek érzelmi állapotát.
„Mostanában egyre többen fogadnak örökbe kutyát, de sajnos előfordul, hogy megválnak tőlük, mert nem tudnak szót érteni az állattal. A Petpulsnak fontos szerepe lehet a pandémia alatt, mert segíthet abban, hogy a tulajdonosok megértsék a kutyák érzését és növeljék a kötődésüket” – hangsúlyozza a cég. A nyakörv 90 százalékos pontossággal ismeri fel a kutya érzelmi állapotát – állítja az eszközt tesztelő Szöuli Nemzeti Egyetem. Az okoskészülék már október óta megvásárolható 99 dolláros (29 ezer forintos) áron, jelenleg pedig a startup hivatalos oldalán érhető el.
Nem ez egyébként az első alkalom, hogy hangot próbálnak adni a házikedvenceknek: a MeowTalk lényege, hogy rögzíti a cicák hangját, majd megkísérli beazonosítani, hogy bundás főnökünk mit akar velünk közölni.
[sc name=”facebook” ]