Masszív erődemonstráció az új OnePlus mobil

Megéri megvenni a kínai cég idei toptelefonját? És ha igen, akkor kinek? Milyen a kijelző? Tényleg erős? Hát az ár/érték arány? Megnéztük! OnePlus 9 Pro teszt!

OnePlus a fedélzeten

Évekkel ezelőtt hazánkban szinte csak a beavatottak ismerték a OnePlus márkát, amely kegyetlenül erős, és igen jó ár/érték arányú mobiljaival hívta fel magára a figyelmet. A cég nem nagyon vacakolt a különféle parasztvakító trükkökkel, ráfeküdtek a teljesítményre, a szédítő sebességre és ez a stratégia kifizetődött, ez most már világosan látszik.

OnePlus 9 Pro teszt

A vállalat termékei már hivatalosan is elérhetőek Magyarországon is, és hamarosan érkezik a boltokba két új igen életképesnek tűnő termék, amelyek közül elsőként a nagyobb tudású OnePlus 9 Pro nevűt próbáltuk ki.

Külső

Hagyományos külsejű termékről van szó, amely igazán nagy durranást dizájn téren nem kínál. Nem széthajtogatható, nem kinyújtható, nincs dupla kijelzője, de sokaknak ezekre igazából nincs is nagyon szüksége. A kijelző széle hajlított, és keret nélkül omlik rá az alumínium készülékházra. A felső-alsó kávák jó keskenyek, és a kijelzőbe vágott kamerasziget sem hiányzik. megjelenése stílusos, arányos, látszik rajta, hogy felső kategóriás termék, de nem hivalkodó, bazári. Szerintünk teljesen jól néz ki!

OnePlus 9 Pro teszt

Ergonómia: Az összeszerelés minősége hibátlan, pontatlan illesztéseknek, sorjásságnak nyomát sem lelni. A fogása kényelmes, nem akar kicsúszkálni a kézből, a gombok stabilak, nem lötyögnek, jó helyen vannak.
Strapabíró kialakítás: Vízbe tettük, túlélte, koszban meghentergettük, nem lett baja. Az ütéseket viszont jó eséllyel nem bírná, úgyhogy egy tokot+fóliát ennek is érdemes venni rögtön.
USB: USB 3.1 Type-C. A lehető legjobb!

dizaj
Fejhallgató csatlakozó: Hiányzik…. :(. Ekkora butaságot.
Képernyő/készülékház arány: 90,3%, ez iszonyú jó értéknek számít!
Ujjlenyomat olvasó: Van, a képernyő alá építve. Elegáns, de ami még ennél is fontosabb, hogy hibátlanul működik a tapasztalataink szerint.

Kijelző

A termék eszméletlen jó kijelzőt kapott! A képalkotási technológia a lehető legjobb, a kép minősége pedig verhetetlen!

Méret: 6,7 inch. Szép nagy.
Paneltechnológia: LTPO Fluid2 AMOLED. Ez a kijelzőgyártás egyik csúcsa.
Felbontás: 1440 x 3216 képpont, 525 ppi pixelsűrűség. A részletesség kiemelkedő, és ez a képen is meglátszik. A vonalat borotvaélesek, a legfinomabb átmenetek hibátlan megjelenítése is megoldott.


Képfrissítési ráta: Maximum 120 Hz. Nagyon jó, hiszen ez azt jelenti, hogy duplaannyi képkocka megjelenítésére képes, mint az átlagos mobilok. Ennek a scrollozásnál, lapozásnál, illetve néhány játéknál van jelentősége.
Változó képfrissítési ráta: A telefonoknál ritkaság, de ez a mobil támogatja ezt a funkciót. A képfrissítési ráta így 48 – 120 Hz közé eshet. Ez azt jelenti, hogy a 24p-s mozifilmeket is döccenés, akadás és képtörés nélkül jeleníti meg. A gyártó szerint statikus tartalmak esetén a képfrissítési ráta 1 Hz, hogy ezzel is energiát spóroljanak, de a ez nem igaz! 1/200 mp záridejű sorozatfényképnél világosan látszódott, hogy ennél gyorsabb ütemben frissíti a képernyőt a telefon. Más gyártónál már láttuk, hogy ez működött, úgyhogy jó eséllyel egy szoftverfrissítés után itt is menni fog idővel.
Mozgásmegjelenítés: Hibátlan, semmilyen anomália nem tapasztalható.

OnePlus 9 Pro teszt
Kontraszt: Végtelen! Ennél jobb nincs.
Színek: Markánsak, élénkek, gyönyörűek, természetesek, fátyolosságnak nyoma sincs.
Megjeleníthető színek száma: 1,07 milliárd. Ennél jelenleg nincs jobb.
Betekintés szög: Hibátlan!
HDR: Támogatott, még a legjobb képminőséget szavatoló HDR10+ szabvánnyal is boldogul.
Fényerő: 1310 nit a maximális fényerő, ami azt jelenti, hogy akár nappal, kültéren is lehet gond nélkül használni. A nagy fényerő miatt pedig a HDR kontent a megszokottnál SOKKAL látványosabb.
Minimális fényerő: 1,3 nit. Elég alacsony ahhoz, hogy vaksötétben se legyen zavaró.
Védőüveg: Corning Gorilla Glass 5. Szuper, de azért csodákra nem képes.

Teljesítmény

E téren a OnePlus felső kategóriás cuccai mindig is az első ligában játszottak. Finomkodásnak ezúttal sincs helye, az OnePlus 9 Pro egy anabolikus szteroidokkal kitömött erőgép, jelenleg konkrétan a világ egyik legbikább telefonja.

OnePlus 9 Pro teszt

Hardver: 8 magos Qualcomm SM8350 Snapdragon 888 (5 nm) (1 db. 2.84 GHz Kryo 680 & 3 db. 2.42 GHz Kryo 680 & 4 db. 1.80 GHz Kryo 680), 12 GB RAM (!) és egy Adreno 660 grafikus chip. Ez jelenleg az egyik legerősebb mobilba épített konfiguráció papíron.
AnTuTu: A teljesítmény mérésére szolgáló AnTuTu szintetikus tesztprogramon 783 923 pontot ért el. A teszt pillanatában ez a hivatalos rangsor első helyére elég.
Mire jó: Amire ma mobilt lehet használni, arra mindenre jó ez a készülék. És mindezt a lehető legmagasabb színvonalon produkálja. Csúcsgrafikás játékok, 4K HDR videók, nagyfelbontású álló- és mozgóképek szerkesztése, netezés, chatelés, levelezés, semmi sem akasztja meg.

OnePlus 9 Pro teszt
Oprendszer: Android 11 alapú OxygenOS 11 saját felület. Magyarul természetesen tud, igen stabil, kellően gyors, személyre szabható, és számos extra szolgáltatásokat is kínál. Kifejezetten felhasználóbarát.
Adattárolásra szolgáló memória: 256 GB, bőven elég mindenre.
Melegedés: Teljesítményigényes alkalmazások esetén érezhető melegedés, de kellemetlen forróságtól nem kell tartani .
5G: A modell támogatja az új generációs mobilkommunikációs szabványt.

Energia

Akkumulátor: 4500 mAh, nem cserélhető. E téren a kötelező minimumot hozza. 2021-ben ennél többet várunk azért egy ilyen nagy fogyasztású hardverrel/kijelzővel ellátott telefontól. Az üzemidőn is érződik, ami használattól függően 7-11 óra körül alakul. Lehetne jobb is.
Gyorstöltés: Támogatott (65W). Jó, hogy van! A semmiből fél óra alatt tölti csurig. Nem rossz!
Vezeték nélküli töltés: Van! Remek.

Hang

Beépített hangszóró: Az átlagnál jobban szó: hangosabb, egy fokkal erőteljesebb a basszus, ám egy mobil, kompakt Bluetooth hangsugárzó még így is gond nélkül lenyomja. Sztereó hangtér gyakorlatilag nincs, a dinamika alig, de érzékelhető.
Fül-/fejhallgatóval: Sokkal-sokkal jobb a végeredmény, ilyenkor lehet használni zenehallgatásra is, akár egy direkt erre tenyésztett mobil médialejátszóval is képes felvenni a versenyt.

Képalkotás

Természetesen komplex képalkotási szolgáltatásokat biztosító, több kamerás rendszerrel látták el a OnePlus 9 Pro telefont. E téren a termék hozza a mai toptelefonoktól elvárható igen magas színvonalat.

oneplus 9 pro fotó

Hátlapi fotó

Főegység: 48 Megapixel, f/1.8 rekeszérték, normál látószög, PDAF és lézeres autófókusz, valamint optikai stabilizátor is került bele. Ideális és kevéssé ideális körülménye között is módot ad szuper fotók elkészítésére. A gyors mozgásokat is kellő sebességgel reagálja le, akár cikázó állatokról is lehet vele normális képeket lőni.
Ultraszéles látószögű: Az átlagosnál nagyobb felbontású 50 MP-es ultrawide kamerát kapott, ami tök hasznos lehet. Az f/2.2 rekeszérték miatt sötétben nem az igazi.

OnePlus 9 Pro fotó
Zoom: 8 megapixeles telefotó kamerát kapott, amely 3,3-szeres optikai zoomot kínál. Azaz minőségromlás nélkül lehet vele nagyított fotókat lőni. Szuperül működik, bár tény, hogy e téren a közvetlen riválisok a 10-20x optikai zoomos kameráikkal egy hangyányit előrébb járnak, de ez azért vidáman túl lehet élni.
Portré: A termék rendelkezik egy 2 megapixeles, mélységadatok gyűjtésére szolgáló kamerával, és ennek köszönhetően a porté hatású képekről sem kell lemondani. A tapasztalataink szerint egész jól működik, bár azért a szoftver olykor csinál baromságokat, és olyan képrészleteket is elhomályosít, amiket nem kéne.

portré
Makró: Külön makrókamera nincs, de a közeli tartalmakhoz lehet használni a zoomkamerát ami elég jó alternatív megoldás.

Hátlapi videó

Felbontás: 8K@30fps, 4K@30/60/120fps, 1080p@30/60/240fps. Azaz még a 8K anyagok rögzítése is megoldott.
HDR: Támogatott
Stabilizátor: Van! A giroszkópos elektronikus stabilizátor technológia hatékonyan képes kiszűrni a mozgásból fakadó képi hibákat. Ennek köszönhetően „gimbal hatású” videók elkészítésére van lehetőség. Tehát a végeredmény kicsit olyan, mintha suhannánk a levegőben.
Lassítás: Van! És igen jól működik.

oneplus 9 pro fotó

Előlapi fotó/videó

16 megapixeles, f/2.4 rekeszértékű kamerát kapott, HDR támogatással. Nem valami nagy szám egyébként. Mozgóképeknél Full HD/30 fps a maximum, ami ma már kicsit karcsú. Emiatt vloggereknek, YouTubereknek nem ez a telefon legjobb megoldás.

Ár

Jelenleg hivatalos magyar ár még nincs, külföldön már előrendelhető nagyjából 1000 eurós (~360 000 forint) áron. Annyit bőven megér! Sőt.

Kinek ajánljuk – OnePlus 9 Pro

– Mindenkinek, ez egy király telefon 🙂
– Csúcsmobilt akar
– Fontos a bitang teljesítmény
– Játékra (is) keres egy szuper mobilt
– Videózna, filmezne a telefonján, és fontos a tigris képminőség

Kinek nem ajánljuk – OnePlus 9 Pro

– Olcsó mobilt akar
– Fontos a nagyon villantós dizájn
– Magamutogató YouTuber, vlogger, aki sokat használja a szelfikamerát

Még több információ a OnePlus 9 Pro telefonról a hivatalos weboldalon

[sc name=”facebook” ]

  • Dizájn
  • Kijelző/képminőség
  • Teljesítmény
  • Akkumulátor
  • Hang
  • Kamera
  • Ár/érték arány
4.4

Összegzés

A OnePlus 9 Pro egy pazar felsőkategóriás telefon. Egy igazi nehézbombázó bitang jó képminőséggel, teljesítménnyel és dizájnnal. Imádtuk!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Picture of Ninja

Ninja

Igazi techninja, aki mindenhez is ért. De leginkább a tévék piacán van otthon, az ország egyik legjobban felkészült tévétesztelőjét tisztelhetjük benne. Itt tudsz kapcsolatba lépni vele: peter@techworld.hu

Ezeket olvastad már?