Elon Musk nevével élnek vissza a kriptovaluta csalók

Tiszta szerencse, hogy Elon Musk és a kriptovaluta egyaránt létezik, mert így a kettőt kombinálva embereket lehet megkárosítani. 

Nem, most nem arra gondolunk, hogy a Tesla vezére mond valamit, erre megindul lefelé a bitcoin, hanem arra, amikor csalók úgy vernek át embereket, hogy valaki másnak adják ki magukat. A kriptovaluta üzlet körül elég sok bizonytalanság és kockázat van, főleg akkor, ha valakik hozzáértés nélkül kívánnak felpattanni erre a vonatra. Az Egyesült Államok Szövetségi Kereskedelmi Bizottsága (FTC) szerint a csalók igyekeznek folyamatosan kihasználni a kínálkozó lehetőségeket. 2020 októbere óta mintegy 7 000 ember számolt be arról, hogy átverték, és összességében 80 millió dollárt tudtak belőlük kipréselni. A csalók nem riadnak vissza semmiféle eszköztől annak érdekében, hogy megszedjék magukat, így például többször Elon Musknak adták ki magukat.

Kép: MarketWatch

Ezzel a húzással az FTC szerint 2 millió dollárt tudtak bezsebelni, tehát látszik, hogy megéri a SpaceX vezérigazgatójának kiadni magunkat. Musk eddig semmilyen formában nem reagált arra, hogy a nevében vernek át embereket. Ellenben a múlt héten egy tweetben közölte, nem fogad el többet bitcoint az autóért fizetőeszközként, ami azonnal zuhanást eredményezett a kriptovaluta piacon. Sokak szerint ez egyszerűen csak egy undorító spekulációs módszer arra, hogy olcsón bevásároljon bitcoinból, de a dolog nem ennyire fekete és fehér. Hiszen előtte viszont vett egy halom dogcoint, ami a bejelentése után szintén megindult lefelé. De visszatérve a csalásra, az FTC azt hangsúlyozza az áldozattá válás elkerülése érdekében, amit általánosságban is el lehet mondani. Nincs ingyen ebéd. Ha valahol mesés megtérülést ígérnek csekély befektetés mellett, nagyon kilóg a lóláb.

[sc name=”facebook” ]

Ha tetszett a cikk, további hírekért, érdekességekért kövess minket a Facebookon!
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Picture of RG

RG

RG is hírező, és emellett nagy szenvedélye a repülés. Ikarosznál egy szinttel jobban nyomja, ugyanis szintén motor nélkül próbálkozik. Vitorlázórepülő. Szóval, ha szimulátorokról, vagy repülős appokról olvastok, azt szinte biztos, hogy RG írta.

Ezeket olvastad már?

Apple telefon

Rengetget bukhat az Apple

Ipari mennyiségű fejlesztő követel majd’ egy milliárd dollárt az Apple cégtől. Újabb nap,