A Second Sight Orion működésének lényegi része az agykéreg látásért felelős részének stimulálása, ami mesterségesen kelt képeket az egyén számára.
A Second Sight Orion rendszerének kiindulópontja egy napszemüvegre integrált aprócska kamera, ami rögzíti a világ történéseit. Ezeket aztán a rendszer elektromos impulzusok sorozatává alakítja, és itt lép be a körbe az a hatvan elektróda, amit az agykéreg látásért felelős területére rögzítenek. Ezek segítségével az agy képes fénymintaként értelmezi a stimulációt, és vizuális nyomokként interpretálja azokat. Az implantátum jelenleg a páciens agyának bal oldalát stimulálja, így lehetővé teszi, hogy a vizuális jeleket a jobb oldali látómezőben érzékelje. A végső cél természetesen az agy mindkét oldalának beültetése a teljes látómező helyreállítása érdekében.
A szemüveg mellett a rendszer egy gombokkal ellátott övet is tartalmaz, amelyet aminek az a szerepe, hogy világosban a sötétebb, sötétben pedig a világosabb tárgyakat balanszírozza. Valahogy úgy kell elképzelni, mint amikor az autó fényszórója a szemünkbe világít, hogy csak ezt látjuk, és semmi mást. Dr. Nader Pouratian, az UCLA Health idegsebésze és az 5 éve tartó fejlesztés vezető kutatója szerint hatalmas lépés, hogy végre olyan eszköz született, ami akár otthon is használható. A Second Sight Orion rendszere már most is képes arra, hogy segítsen felismerni egy ajtót, vagy azt, hogy kezdődik/végződik a járda, hol van kereszteződés.
[sc name=”facebook” ]