Samsung Galaxy Z Flip3: A kagyló evolúciója

Megéri megvenni a legújabb kagylómobilt, és ha igen, akkor kinek? Kipróbáltuk az új Samsung Galaxy Z Flip3 telefont!

Samsung Galaxy Z Flip3

A kétezres évek elején rém népszerű kagylómobilokat az okostelefonok elsöpörték, hiszen a a vásárlók szemében a nagy érintőképernyő vonzóbb volt, mint az összecsukható kialakítás. A technológiai fejlődés, egészen konkrétan az összehajtható kijelzők felbukkanása azonban elhozhatja az ilyen modellek feltámadását.

Samsung Galaxy Z Flip3

A Samsung legalábbis a a jelek bízik ebben, hiszen a cég 2021 nyarán bemutatta az összecsukható telefonjának legújabb generációját. Ez a Galaxy Z Flip3, amely már a magyar boltokba is megérkezett.

Van értelme?

A modell összecsukva 7,2 centi széles, 8,6 cm hosszú és másfél centi vastag, kinyitva pedig kapunk egy átlagos méretű (16,6 x 7,2 x 0,69 cm) okostelefont. Ennek a megoldásnak köszönhetően pedig ultrakényelmesen hordozható, hiszen egy pici zsebben is elfér. Tehát a dolognak abszolút van értelme és létjogosultsága. Ráadásul tényleg nagyon menőn néz ki, amikor kinyitjuk. Kár lenne tagadni, hogy jelenleg a Flip3 világ egyik legvillantósabb telefonja, és a Samsungnak pontosan az volt a célja, hogy készítsen egy figyelemfelkeltő modellt, amely demonstrálja a konszern erejét.

A Flip3 cseppálló, a Gorilla Glass Victus üveg a karcolásoktól is megóvja, és azt is kibírja a termék, ha leejtik, viszont a koszt-port nem tolerálja. Viszont szerencsére bele lehet dugni egy tokba, ami rendesen megvédi. Természetesen USB-C port került rá, viszont sajna a fejhallgató kimenetet lespórolták róla, a készülékház összeszerelése hibátlan, a csatlakozók kényelmesen elérhetőek, és nem is lötyögnek. Az ujjlenyomat olvasót a bekapcsoló gombba építették, ami a tapasztalataink szerint hibátlanul és gyorsan működik.

Erő

A külső mellett a belsőre is odafigyeltek (mondjuk ennyi pénzért el is vártuk….), hiszen egy Snapdragon 888 5G Samsung Galaxy Z Flip3(5nm) processzor került bele (4 db. 1,8 GHz Kryo 680, 3 db. 2,42 GHz Kryo 680 és 1 db. 2,84 GHz Kryo 681 maggal) 8 GB RAM és egy Adreno 660 grafikus chip társaságában. Ez pedig bárhogy nézzük, elég erős hardver, papíron. Érdekes, hogy teljesítmény mérésére szolgáló Antutu benchmark programon „csak” 702 000 pontot gurítottunk vele, ami arra utal, hogy szoftveresen kicsit visszafoghatták, hogy ne melegedjen túl és kevesebbet fogyasszon. A készülék ugyanis érezhetően átmelegszik, és a hajtogatás miatt nyilván nem tudták a hőelvezetést a megszokott módon optimalizálni.

Samsung Galaxy Z Flip3

De így is bőven alkalmas gyakorlatilag mindenre, amire ma telefont használni szoktak. A csúcs 3D játékok is hasítanak, a videóvágás, képszerkesztés problémamentes, a netezés, chatelés és a képalkotás is villámgyors. A telefont a cég saját, Android 11 alapú One UI 3.1.1 rendszerét használja, ami tud magyarul nyilván, stabil, és telepakolták egy csomó hasznos extrával.
A speciális kialakítást megszenvedte az energiagazdálkodás is, hiszen csupán 3300 mAh-s telep került bele, ez pedig ma már, főleg ilyen hardver mellett már kevésnek számít.

Samsung Galaxy Z Flip3

Ezen a szinten egy „hagyományos” telefon esetében 4300-4500 mAh a minimum. Az üzemidőn pedig mindez meglátszik, hiszen használattól függően be kell érni 5-9 órával, ami nem az igazi. Ráadásul maximum 15 wattos töltés támogatott, azaz még csak nem is mondhatjuk, hogy különösebben gyorsan telik meg energiával. A beépített hangszórói viszont meglepően jó hangminőséget produkálnak, még a basszusok is érzékelhetőek, a tisztasággal nincs gond, a hangerő pedig kellően nagy. 128 GB-os belső háttértárral látták el, ami nem kiemelkedően sok, de azért arra bőven elég, hogy sokáig ne kelljen az embernek a tárhely miatt aggódnia.

Képernyő(k)

A modell egyik figyelemreméltó különlegessége, hogy a hátlapjára szereltek egy másodlagos, pici, 1,9 inches, 260 x 512 képpont felbontású AMOLED kijelzőt. Itt látható az idő, akkor is, ha össze van csukva a modell, illetve képes a beérkező üzenetek megjelenítésére. És hát persze nagyon jól lehet vele menőzni, ahogy az ember kivesz a zsebéből egy összecsukott okostelefont, és megnézi a hátlapon, hogy hány óra van. Na erre biztos mindenki felkapja a fejét a bisztróban! A fényereje elég ahhoz, hogy nappal is látható maradjon.

Samsung Galaxy Z Flip3

Ez igaz a hajtogatható, 6,7 hüvelyes főképernyőre is, amelynek maximális fényereje a méréseink szerint 1200 nit. Ennek köszönhetően egyébként a HDR effekt is látványos. Ez a megjelenítő is AMOLED technológiára épül, azaz a fekete tökéletes, a színek ragyogóak, a betekintési szög hibátlan, a kontraszt pedig végtelen. A maximális képfrissítési ráta 120 Hz, ami a görgetésnél-scrollozásnál, illetve néhány játéknál jelent látványos előrelépést a hagyományos 60 Hz-es telefonokhoz képest. A kijelző 1080 x 2640 képpont megjelenítésére képes, tehát a részletesség is megfelelő.

Z Flip3 kamera

Képalkotás

Ezt a készüléket, nem a fotózás megszállottjainak alkották meg, az biztos. A 12 megapixeles, f/1.8 rekeszértékű, optikai stabilizátorral megtámogatott, éjjel-nappal jól használható főkamera mellett mindössze egy ugyanilyen felbontású, 123 fokos ultraszéles látószögű egység kapott rajta helyet. Ez viszont az f/2.2 rekeszérték miatt a kevés fényt nem szereti, hiszen sötétben sokszor zajos lesz a végeredmény. Makró és zoom kamera sincs, a portré mód viszont nem hiányzik, és egészen jól működik.

Z Flip3 kamera

A videóknál a 8K felbontást el kell felejteni, de ezt valahogy azért túl lehet élni. 4K van, a 60 FPS mód sem hiányzik, ám ilyenkor le kell mondani a stabilizátorról, ami pedig mozgás közben nagyon hasznos lehet. Full HD felbontásnál viszont ez is bevethető, és a látványos felvételek elkészítésére módot adó szuperlassítás opció sem hiányzik. A 10 megapixeles, f/2.6 rekeszértékű szelfikamerától nem dobtunk hátast, ez csak jó fényviszonyok között használható normális képminőség mellett.

Z Flip3 kamera

Ár

Samsung Galaxy Z Flip3 – 400 000 forint. Közvetlen vetélytársa nincs, így nem is lehet semmihez viszonyítani. Pusztán a tudását (hardver, kijelző stb.) nézve egy ilyen tudású készüléket már be lehet szerezni durván negyedmillió forintért. Viszont értelemszerűen a hajtogatási lehetőség olyan extrát kínál, amit meg kell fizetni.

Kinek ajánljuk – Samsung Galaxy Z Flip3

– Villantós telefont szeretne
– Jól hordozható, mobilis termékben gondolkodik
– Fontos a kimagaslóan jó képminőség
– Zenét hallgatna a telefonján
– Lényeges az erős hardver

Kinek nem ajánljuk – Samsung Galaxy Z Flip3

– Esportra keres telefont
– Olcsó termékre vágyik
– Fontos a kiemelkedő üzemidő
– Alapvetően fotózásra keres mobilt

Még több információ a Samsung Galaxy Z Flip3 telefonról a termék hivatalos oldalán

[sc name=”facebook” ][/sc]

  • Dizájn
  • Kijelző/képminőség
  • Teljesítmény
  • Akkumulátor
  • Hang
  • Kamera
  • Ár/érték arány
4.1

Összegzés

A Samsung Galaxy Z Flip3 egy igazi innovatív, bombázó külsejű csúcstelefon! Kényelmes, mobilis, a tudása is rendben van! Nagyon szerettük.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Picture of Ninja

Ninja

Igazi techninja, aki mindenhez is ért. De leginkább a tévék piacán van otthon, az ország egyik legjobban felkészült tévétesztelőjét tisztelhetjük benne. Itt tudsz kapcsolatba lépni vele: peter@techworld.hu

Ezeket olvastad már?