Xiaomi 11T Pro: Nem egy flancos telefon, de cserébe pokolian felhasználóbarát

Mit tud az új Xiaomi 11T Pro mobil? Megéri megvenni? Mennyire erős? Mire jó? Lehet vele villantani? Megnéztük! Elmondjuk!

Xiaomi 11T Pro

A Xiaomi nagyot megy idén, hiszen a kínai cég feljött az okostelefon szektorban a második helyre globális szinten a második negyedévben, sőt Európában konkrétan piacvezetővé vált . A jó eredmények megtartását várja a konszern a most bemutatott Xiaomi 11T Pro készüléktől, amely a vállalat egyik legnagyobb tudású mobilja. Kaptunk egyet kölcsön, kipróbáltuk!

XIAOMI 11T PRO

Külső: extrák nélkül

Nincs mit szépíteni a dolgon, a Xiaomi 11T Pro nem egy villantós telefon, külsőre simán azt is mondhatná róla bárki, hogy egy olcsóbb, középkategóriás darab. A képernyő lapos, széleinél nem hajlított, a készülékház is totál átlagos kialakítású, de hát ezzel semmi gond nincsen. Amúgy is egy tokba illik dugni, akkor meg amúgy is tökmindegy ez. A fény hatására szivárvány effektet produkáló hátlap ízléses, és ez a hozzá adott átlátszó tokban jól is látszik.

XIAOMI 11T PRO

Ergonómia: A várakozásoknak megfelelően az összeszerelés kifogástalan. A gombok könnyen elérhetőek, nem lötyögnek. Nem csúszkál, a fogása kényelmes, az ergonómiára nem lehet panasz, és az is érződik hogy nem gagyi, filléres anyagokat használtak.
Strapabíró kialakítás: IP53 minősítéssel bír, ami azt jelenti, hogy a pornak és a nedvességnek ellenáll, de a vizet nem tolerálja jól. Szóval attól nem lehet baja, hogy ha megázik, de azért érdemes rá vigyázni!

XIAOMI 11T PRO
USB: USB 2.0 Type-C. Ez ma a kötelező minimum.
Fejhallgató csatlakozó: Lehagyták. Most komolyan, kinek fájt volna, ha ráteszik? Totál felesleges kompromisszumok megkötésére késztetik az embereket.
Képernyő/készülékház arány: 85,1%, totál átlagos érték. Ebből is látszik, hogy a külső nem valami nagy durranás.
Ujjlenyomat olvasó: Van. Oldalra építették. Jó hatásfokkal működik.
Méret/súly: 164,1 x 76,9 x 8,8 mm, 204 gramm. Jó nagy, és az átlagosnál picit nehezebb készülék. Bizony nem ez a világ legkönnyebben hordozható telefonja.

Kijelző

Az átlagosnál lényegesen jobb a modell kijelzője, de a csúcstól messze van.

Paneltechnológia: AMOLED, a lehető legjobb.
Méret: 6,67 inch. Szép nagy.
Megjeleníthető színek száma: Több, mint 1 milliárd. Jelenleg ez a top ebben a termékcsaládban.

XIAOMI 11T PRO
Felbontás: 1080 x 2400 pixel, ilyen méret mellett ez jó, de nem kiemelkedő felbontásnak számít, amit a 395 ppi pixelsűrűségi adat is alátámaszt. Félreértés ne essék: A részletességgel nincs gond, a finom átmenetek visszaadása megoldott, a vonalak simák, a kép kellően éles.
Képfrissítési ráta: 120 Hz, azaz másodpercenként 120 képkocka megjelenítésére képes. Ez jobb, mint az mint az átlagosnak számító 60 Hz, hiszen dupla annyi képkoca áll rendelkezésre. De elmarad a jelenlegi legjobbnak számító 144 Hz-es kijelzőktől, igaz, csak minimálisan és a különbség gyakorlatilag érzékelhetetlen. (A nagy képfrissítési ráta fontosságáról itt írtunk korábban. )
Mozgásmegjelenítés: Hibátlan. Akadozás, szellemképesedés, duplikálódás nem tapasztalható. A mozgó objektumok körül nem tűnik fel zavaró remegő aura.

XIAOMI 11T PRO
Kontraszt: Végtelen. Ennél jobb nem lehet semmi.
Színek: A egyedi pixelvezérlésnek köszönhetően a színek belülről ragyognak, markánsak, fátyolosságnak nyoma sincs. A tónusok szépek, természetesek és a színhőmérséklet módosítható.
Betekintési szög: Hibátlan.
HDR: Támogatott a nagy dinamikatartományú tartalmak megjelenítése, és a modell még a legjobbnak számító HDR10+ szabvánnyal is boldogul.
Fényerő: A méréseink szerint 1006 nit a maximális fényerő. Ez elmarad a világ legjobb telefonjaitól (például van olyan Xiaomi telefon, ami 30 százalékkal jobb fényességet produkál), de így is elég ahhoz, hogy érzékelhető legyen a HDR effekt. A fényerő elég ahhoz, hogy napfényben is látható maradjon a kép.

XIAOMI 11T PRO
Minimális fényerő: 1,2 nit. Elég alacsony ahhoz, hogy vaksötétben se legyen zavaró.
Védőüveg: Corning Gorilla Glass Victus. A lehető legjobb, amely hatékonyan képes megóvni a karcolásoktól, ütésektől, legalábbis elméletileg, mert a tesztelés során nagyon vigyáztunk rá.

Teljesítmény

Nagyjából a második ligát képviseli jelenleg a modell a teljesítmény terén, elmaradva a jelenlegi élvonaltól. De azért érdemes tisztázni, hogy ezzel nincs semmi gond, így is mindenre használható gyakorlatilag gond nélkül, semmiféle kompromisszum megkötésére nem készteti a felhasználókat. Csak hát egyszerűen vannak nála erősebb mobilok is már a fronton.

XIAOMI 11T PRO

Hardver: 8 magos Qualcomm SM8350 Snapdragon 888 5G (5 nm) (1 db. 2,8 GHz Cortex-X1 & 3 db. 2,4 GHz Cortex-A78 & 4 db. 1,8 GHz Cortex-A55 mag), 8 GB RAM, Adreno 660 grafikus chip.
Mire jó: Mindenre jó, amire ma mobil készüléket használni lehet. Az összes jelenlegi app kiváló minőségben fut. Csúcsgrafikás játékok, nagyfelbontású állományok, képszerkesztés, navigáció, videóvágás, minden gond nélkül fut.

xiaomi telefon teszt
AnTuTu: A teljesítmény mérésére szolgáló tesztprogramon 717 086 pontot ért el, ami magas érték de messze nem jelenti a top. A jelenlegi csúcsmodellektől ezzel nagyjából 15 százalékkal elmarad.
Adattárolásra szolgáló memória: 256 GB, elég mindenre évekig.
Oprendszer: Android 11 alapú MIUI 12.5 saját rendszerre építve. Ez természetesen tud magyarul, igen gyors, stabil, jó néhány extra szolgáltatással kiegészítve. Igen felhasználóbarát.

xiaomi telefon teszt
Melegedés: Liquid Cool technológia ide vagy oda, hajlamos eléggé átmelegedni, ha teljes gázzal dolgozik a hardver, már csak ezért is érdemes szerezni egy tokot hozzá.
5G: Támogatott a legújabb és legjobb mobilkommunikációs adatátvitelű technológia használata.

Hang

Az integrált Harman Kardon hangrendszernek köszönhetően kiemelkedik e téren a mezőnyből, ám nem sokkal. Áttörésről továbbra sem beszélhetünk.

Beépített hangszóró: A maximális hangereje felülmúlja a legtöbb vetélytársát. Viszont a tisztasággal, arányokkal akadnak problémák, zajosodás viszont nem nagyon érzékelhető. A basszusok továbbra is hiányoznak, emiatt a végeredmény kicsit steril.
Fül-/fejhallgatóval: Sokkal-sokkal jobb a végeredmény, ilyenkor lehet használni zenehallgatásra is, ha valakinek nincsenek különösebben extra igényei.

xiaomi telefon teszt

Energia

Energiagazdálkodás terén ez a készülék kiemelkedően jó.

Akkumulátor: 5000 mAh, nem cserélhető, grafén alapú telep, ami a megszokottnál nagyobb kapacitást jelent. Az üzemidő ebből fakadóan nem rossz, használattól függően 7-12 óra között mozog.
Gyorstöltés: Viszont támogatott a brutális, 120 wattos gyorstöltés, ami azt jelenti, hogy nulláról 17 perc alatt tömi tele az akkut energiával. Őrület.
Vezeték nélküli töltés: Nem támogatott, de túl lehet élni.

Kamera

A mai trendeknek megfelelően egy csomó különféle kamerát pakoltak a hátuljára, amely sokoldalú képalkotást tesz lehetővé papíron. És a valóságban is azt tapasztaltuk, hogy nagyon jó fotókat lehet vele lőni. Viszont azért hibátlannak nem neveznénk, bőven van még hova előre lépni.

xiaomi telefon teszt

Hátlapi fotó

Főkamera: 108MP-es nagylátószögű kamera, f/1.75 rekeszértékkel, normál látószögű, PDAF (fázis) fókusz, optikai képstabilizátorral. Nappal és éjjel is készíthetőek vele kifogástalan képek. A 108 megapixeles felbontásra egyébként szerintünk semmi szükség, de inkább több legyen, mint kevesebb.

xiaomi telefon teszt
Ultraszéles: 8 MP, f/2.2, 123˚ fokos látószöggel. Nappal okés, hasznos. Este, mesterséges fénynél felejtős, sajna. Ilyenkor ugyanis sokszor elmosódott, zajos lesz a végeredmény, és a színek sem olyan szépek.
TeleMakró: 5 MP, f/2.4 rekeszérték. A tapasztalataink szerint csak megfelelő fényviszonyok mellett használható normális minőségű képek készítésére. Olyankor viszont remek fotókat lehet vele összehozni. Ez az egység 2x optikai zoomot kínál.

xiaomi telefon teszt
Portré: A portré funkció nem hiányzik, de bizony elő-előfordul, hogy nem működik tökéletesen, mert gondjai akadnak a megfelelő képrészletek elhomályosításával.

Hátlapi videó

Felbontás: 8K, 4K, Full HD, minden van. A minőséggel sincs gond, és akár a makró kamerával is videózhatunk. A 8K csak 30 FPS rögzítési sebességet tud, de hát ezt talán valahogy túléljük.
Stabilizátor: Van benne digitális stabilizációs technológia.
Lassítás: Van! Remek. Viszont a szuperlassítás hiányzik. Kár.

11t pro vélemény

Előlapi fotó/videó

Fotó: 16 megapixeles széles látószögű, f/2.2 rekeszértékű kamera. A minőség elfogadható, de azért a nyomába sem ér annak, amit a hátlapi főegység produkál.
Videó: Full HD a maximum felbontás 30 FPS mellett, és sötétben nem teljesít túl jól. Emiatt ha valaki magát mutogatná állandóan, az lehet, hogy jobban jár, ha egy másik terméket keres.

Ár

Xiaomi 11T Pro – 250 000 forint. A tudásának ez az összeg bőven megfelel. Ez egy abszolút jól használható telefon, ennyiért vidáman megéri.

Kinek ajánljuk – Xiaomi 11T Pro

– Sokoldalú okostelefont szeretne
– Fontos a jó üzemidő és a villámgyors töltés
– Számít a jó képminőség
– Játékra is használja a telefonját
– HDR filmeket és videókat is nézne a mobilján
– Nagy tudású, de nem ultradrága topkészüléket keres
– Fotózgat, videózgat.
– Erős mobilra vágyik

Kinek nem ajánljuk – Xiaomi 11T Pro

– Olcsó telefonra vágyik
– Villantós csúcstelefon kell neki
– Szereti a fejhallgató kimenetet
– Nagy optikai zoomot akar

Még több információ a Xiaomi 11T Pro telefonról a termék hivatalos oldalán

  • Dizájn
  • Kijelző/képminőség
  • Teljesítmény
  • Akkumulátor
  • Hang
  • Kamera
  • Ár/érték arány
4.4

Összegzés

A Xiaomi 11T Pro egy remek vétel annak, aki alapvetően egy nagyon jól használható mobilt keres, nagy teljesítménnyel, jó képernyővel, pazar energiagazdálkodással, és nem a feszítgetésre, villantgatásra szeretne egy telefont.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Picture of Ninja

Ninja

Igazi techninja, aki mindenhez is ért. De leginkább a tévék piacán van otthon, az ország egyik legjobban felkészült tévétesztelőjét tisztelhetjük benne. Itt tudsz kapcsolatba lépni vele: peter@techworld.hu

Ezeket olvastad már?