Holokauszt és antiszemitizmus oktatást tartana a TikTok

A rövid videókkal operáló alkalmazás azt szeretné, hogy a felhasználók ne bizonytalan forrásokból tájékozódjanak holokauszt és antiszemitizmus témában. 

Az emberi történelem egyik legsötétebb eseményei közé mindenképpen a holokauszt sorolható, hiszen vallási alapon elkövetett népírtást épeszű ember nem tud elfogadni. Ugyanakkor többen vannak, akik szerint ilyesmi sosem történt, miközben az antiszemitizmus továbbra is létező jelenség. A TikTok közölte, hogy a rövid formátumú videóalkalmazáson keresztül igyekszik megkönnyíteni az emberek számára, hogy hiteles információkat találjanak a holokausztról, a zsidó közösségről és az antiszemitizmusról. Azok, akik a holokauszttal kapcsolatos kifejezésekre – például „holokauszt-túlélő” – keresnek rá, egy bannert látnak, amely egy linket tartalmaz az aboutholocaust.org-ra, a Zsidó Világkongresszus és az UNESCO által létrehozott weboldalra.

„Ne feledje, hogy a gyűlölet és a félretájékoztatás terjedésének megakadályozása érdekében forduljon Mindig megbízható forrásokhoz”

– olvasható a bannerben. A TikTok akkor is megjeleníti a bannert, ha egy felhasználó olyan holokauszttal kapcsolatos kifejezésre keres, amely sérti a TikTok szabályait. Az elkövetkező hónapokban az információ a holokauszttal kapcsolatos hashtageket használó videók alján is megjelenik majd. A TikTok közpolitikai igazgatója, Eric Ebenstein és a kormányzati kapcsolatokért felelős igazgatója, Elizabeth Kanter közös blogbejegyzésükben azt írták, hogy „az oktatás az egyik legerősebb módja a gyűlölet elleni küzdelemnek”. A TikTok az új eszközöket a holokauszt emléknapján bocsátotta ki, amely az Auschwitz-Birkenau náci koncentrációs és haláltábor 1945-ös felszabadításának évfordulója. Ezen a napon az ENSZ arra szólítja fel a tagállamokat, hogy tisztelegjenek a holokausztban, az európai zsidók II. világháború előtti és alatti népirtásában megölt több millió ember előtt.

Kép: Hey Alma

A lépés azután történt, hogy érdekvédelmi csoportok bírálták a TikTokot, amiért nem tesz eleget az antiszemitizmus és a félretájékoztatás ellen a platformján. Júniusban az Anti-Defamation League megállapította, hogy az antiszemita tartalmak továbbra is terjednek a TikTokon. Az NBC tavaly arról számolt be, hogy zsidó alkotók tartalmait tévesen jelölték meg gyűlöletkeltő magatartás miatt. 2020-ban egyes TikTok-felhasználók halott holokauszt-áldozatoknak öltöztek be, amit az Auschwitz Múzeum „bántó és sértő” történésnek nevezett. A TikTok közölte, hogy „elítéli az antiszemitizmust annak minden formájában”, és gépi, valamint emberi moderátorokat használ az antiszemita tartalmak és fiókok eltávolítására, beleértve azokat, amelyek holokauszttagadó tartalmakat vagy a zsidó emberek ellen irányuló gyűlöletbeszéd bármely más formáját posztolják.

A felhasználók a TikTok Discover oldalán olyan alkotóktól származó tartalmakat is találhatnak, akik a holokausztról és az antiszemitizmusról szóló oktatási anyagokat osztanak meg.

 

Ha tetszett a cikk, további hírekért, érdekességekért kövess minket a Facebookon!
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Picture of RG

RG

RG is hírező, és emellett nagy szenvedélye a repülés. Ikarosznál egy szinttel jobban nyomja, ugyanis szintén motor nélkül próbálkozik. Vitorlázórepülő. Szóval, ha szimulátorokról, vagy repülős appokról olvastok, azt szinte biztos, hogy RG írta.

Ezeket olvastad már?