A két milliárdos között már évek óta megy az adok-kapok, és szinte garantálható volt, hogy a Twitter felvásárlása körüli mizéria is felkorbácsolja majd a kedélyeket.
Közvetlenül azelőtt, hogy a Twitter hivatalosan is bejelentette volna, hogy elfogadja Elon Musk felvásárlási ajánlatát, Musk közzétett egy posztot a közösségi platformon, miszerint reméli, hogy még a legnagyobb kritikusai sem hagyják el az oldalt, mivel ebben áll az igazi szólásszabadság.
Ha már a kritikusoknál tartunk, természetesen Jeff Bezos, az Amazon alapítója sem állta meg szó nélkül az eseményeket, a The New York Times riporterének tweetjét újraosztva kérdezte meg követőit arról, hogy ezzel az üzlettel a kínai kormány vajon gyakorolhat-e közvetettt hatást a közösségi oldalra. A kérdést több újságíró is felvette már, mivel a Tesla Kínától való függése közismert, az elektromos autókat gyártó cég legkiemeltebb gyártóországa a kelet-ázsiai ország, valamint az egyik legfontosabb piaca is egyben. Bezos később túl élesnek ítélhette a kritikát, legalábbis erre utal, hogy egy következő bejegyzésében már arról beszélt, valószínűleg nincs szó kínai befolyásszerzésről, és hogy a felvásárlás leginkább a Tesla és Kína közötti viszony összetettebbé válását eredményezi, mintsem a Twitter cenzúráját.
És hogy kerek legyen a történet, még egy apró dicséret is odafért a végére, Bezos harmadik bejegyzésben ugyanis már arról írt, hogy Musk remekül kezeli az efféle bonyodalmakat.
My own answer to this question is probably not. The more likely outcome in this regard is complexity in China for Tesla, rather than censorship at Twitter.
— Jeff Bezos (@JeffBezos) April 26, 2022
A napokban derült ki, hogy a Twitter vezetősége rábólintott Elon Musk felvásárlási ajánlatára, így a techmágnás egy nagyjából 44 milliárd dolláros üzlet fejében megvásárolhatja a világ egyik legnagyobb felhasználói bázisával rendelkező közösségi oldalát.
[sc name=”facebook” ][/sc]