Egy jó ideje már – tetszik, nem tetszik – a tévé az otthoni szórakoztatás egyik alapvető eleme. Mindegy, hogy a „Mi kis falunk”-at, Híradót, Netflixet, vagy kizárólag a francia nouvelle vague filmjeit nézzük rajta régi VHS magnóról, esetleg nonstop focit, a nappali központja a legtöbb otthonban egy tévé köré rendeződik. A tévégyártók pedig felismerték ezt a trendet és elkezdtek olyan készülékeket gyártani, amelyek, ha már a nappali központjában helyezkednek el, kikapcsolva nem csak egy fekete téglalapot mutatnak a falon. Ezek lennének az úgynevezett Lifestyle tévék.
A Lifestyle tévék gondolata nem teljesen újkeletű dolog, már a régi képcsöves tévék idejében is volt pár gyártó, akik az átlagosnál jóval több figyelmet fordítottak a tévéikre, de ezek a készülékek akkor még az akkori szinthez képest elképesztően drágák voltak. Ma pedig ennek az iránynak a Samsung az egyik legismertebb képviselője, így mi is a Samsung készülékein keresztül mutatjuk be, hogy milyen főbb irányokban gondolkozhatunk, ha a Lifestyle tévék felé kacsintgatnánk.
Képkeret a falon
Az egyik legismertebb ilyen modell talán a Samsung The Frame modellje, amely a nevéből is sejthetően egy képkeretre hasonlít leginkább. Az egyszerű, letisztult, minimalista keret és a QLED panel együtt tényleg ezt az érzetet kelti, különösen úgy, hogy a tévéhez jár egy falikonzol, ami egy okos megoldással úgy lett kialakítva, hogy a tévét ráakasztva szinte teljesen a falra lehet tolni és így tényleg úgy néz ki, mint egy képkeret. Ehhez jön még a Samsung One Connect Box megoldása, ami egy külső dobozba irányít minden egyes vezetéket, amit eddig a tévé hátuljába vezetett. Ezt a dobozt pedig egy szinte átlátszó, nagyon könnyen elrejthető vezetékkel csatlakoztathatjuk a tévéhez, így az tényleg olyan, minta csak fel lenne akasztva a falra, vagy a külön megvásárolható, festőállvány-szerű állványára.
A sor pedig itt nem is ér véget, hiszen mindehhez hozzájön még a koreai cég Művészeti mód szolgáltatása, ami képes arra, hogy a tévé kikapcsolt állapotában a kijelzőre varázsoljon egy igazi festményt, amit egy óriási képgalériából választhatunk ki, melyben a legnevesebb klasszikus és kortársművészek alkotásai találhatóak meg.
Új Serif a városban
A Lifestyle tévék világába a játékos, vidám formavilág is jól beleillik, így a Samsung The Serif is megtalálja itt a helyét.
A Samsung 2015-ben kérte fel Ronan és Erwan Bouroullec francia dizájnereket, hogy alkossanak meg egy olyan televíziót, amely más, mint bármi, amivel korábban találkozhattunk. Ők ezt meg is tették, így született meg a tv, mely formavilágát a Serif nevű betűtípus, “I” betűje inspirálta, amelynek felső és alsó része is kiszélesedik e fontkészletben. A televízió készülékházát ennek megfelelően alakították ki, és oldalról teljesen úgy néz ki, mint ez a betű, amelynek alsó és felső része is kiszélesedik. Ennek köszönhetően pedig a készülék egy természetes talppal rendelkezik, amely stabilan megáll bármilyen lapos felületen, így a használatához nem szükséges semmilyen egyéb extra állvány vagy lábazat.
Ettől függetlenül kapunk a készülékhez lábakat is. Ezek egyszerű fekete fémpálcák, amiket az tévé aljába csavarva a készülék oldalról úgy néz ki, mint ha egy rajzfilmben egy I betűre lábakat rajzolt volna egy vicces kedvű rajzoló.
Elmondható, hogy ez a készülék inkább játékos, mint elegáns formáival kiválóan fel tud dobni egy fiatalos lakást.
Terrace TV
A tavasz már megjött és jeges esős hétvégék ellenére közeleg a nyár is. Aki pedig a teraszáról szeretné mindezt élvezni, de közben a kedvenc sorozatáról sem szeretne lemaradni, annak jó hír, hogy kapható már olyan tévé, amivel ezt megteheti. Az 55, 65 vagy 75 hüvelykes képátlóval kapható The Terrace elviseli az esőt, a port, a hideget és a meleget is. Tehát nyugodtan kinn lehet hagyni a szabadban, lepakolhatjuk akár a medence partjára is.
Arra szerencsére odafigyelt a Samsung, hogy mások a fényviszonyok kint, mint a szobában, így a tévé maximális fényereje 2000 nit, ami bőven elég ahhoz, hogy akár világosban is látható maradjon a kép.
A saját fejlesztésű és gyártású QLED panelnek, illetve a szintén házon belül készülő képfeldolgozó chipnek köszönhetően a színpontosság és a színgazdagság kellően jó, a tapasztalataink szerint a mozgásmegjelenítés is rendben van, így akár meccseket is lehet nézni a Samsung “terasz tévén”. Természetesen az okostévé rendszert sem spórolták ki, szóval a tartalom származhat akár online streaming forrásból is, így az ilyen típusú szolgáltatások is elérhetőek róla közvetlenül.
[sc name=”facebook” ][/sc]