A Vodafone Digitális Díj elnevezésű pályázatra olyan projektekkel lehetett nevezni, melyek a digitalizáció segítségével a legaktuálisabb problémákra reflektálnak.
A Vodafone Digitális Díjat 2018-ben hirdette ki először a Vodafone Magyarország Alapítvány azzal a céllal, hogy elismerjék azokat az innovátorokat, akik praktikus segítséget adnak a mindennapi élet kihívásaihoz a digitalizáció támogatásával és egyben a társadalmi jót szolgálják. Az idei pályázat három kategóriája – Digitális Társadalom, Digitális Esélyegyenlőség, Környezetvédelem és Fenntarthatóság – a társadalmunkat és környezetünket érintő legégetőbb kérdésekre kínálnak megoldást.
A Digitális Társadalom kategória nyertesei
Ebben a kategóriában olyan innovatív digitális megoldásokkal lehetett nevezni, melyek valamely társadalmi csoport javát szolgálják.
1. helyezett: Ceph Assistant – Fogászati teleröntgen-elemző szoftver
A Ceph Assistant egy digitális teleröntgen-elemző szoftver, fogászati rendellenességek felismerésére. A rendszer mesterséges intelligencia segítségével felismeri és jelöli a röntgenképeken található kóros elváltozásokat, ezzel felhívva az orvos figyelmét azokra a területekre, melyekkel javasolt foglalkozni. A rendszer egy interaktív felületen azt is lehetővé teszi, hogy az elemző orvos felülbírálja, azaz átírja ezeket a jelzéseket, és a mesterséges intelligenciának köszönhetően a rendszer ezeknek a javításoknak a megjegyzésével képes fejleszteni önmagát.
- helyezett: Járókelő Közhasznú Egyesület
- helyezett: Digital Language Solutions Kft. – Talk@Ease nyelvtanulást segítő applikáció
- helyezett: Briefly – Referral Program
2. helyezett: Boldog Gizella Alapítvány – Ápolási-gondozási feladatok támogatására szolgáló digitális megoldások
- helyezett: Volteum Kft. – Elektromos járművek élő üzemeltetésének támogatása
- helyezett: SolSTICE – 3D modell alapú épületenergetikai rendszeroptimalizáció heurisztikus algoritmusa
- helyezett: dFarm – mezőgazdasági szakembereket támogató megoldás
[sc name=”facebook” ][/sc]