Amikor már minden okos a porszívótól a sütőig, akkor talán nem olyan meglepő, hogy az okosmonitorok is megjelentek a piacon. És ha már megjelentek, nagyon jól tették, mert sokoldalúságukkal számos felhasználási területen lehetnek kulcsszereplők. Az egyik ilyen például a fiatal felnőttek szobájának központi kijelzője. Ez a megtisztelő feladat pedig nem csak a szebb játék és az egyszerre sokkal több chatablak megnyitásának lehetőségével szolgál, de akár a tanulásban is segítheti a diákokat. Mutatjuk, hogyan.
Appok, netes alkalmazások
Az okostévékhez hasonlóan az okosmonitorok leglátványosabb elemei a készüléken közvetlenül elérhető internetes alkalmazások. Ezek révén úgy érhetőek el különféle online tartalmak, hogy ahhoz nem kell semmilyen más egyéb külső eszközt, tehát számítógépet vagy smart boxot csatlakoztatni. Ily módon lehet például netflixes filmeket, sorozatokat, YouTube videókat nézni, de megtekinthetőek a levelek, be lehet lépni a közösségi oldalakra, illetve értelemszerűen a különféle kommunikációs applikációk is gond nélkül futtathatóak.
Természetesen a weboldalak elérése is megoldott az integrált böngészőn keresztül. Az irodai szoftverek sem hiányoznak, hiszen az Office 365 programok is megtalálhatóak a készülékeken. A felhő alapú szolgáltatásokon keresztül pedig a világ minden tájáról elérhetőek a dokumentumok, akár a munkahelyi állományok is.
A szórakozás is lehet tanulás
A beépített streamer alkalmazások kliensei pedig miért is használhatóak tanulásra? Az az igazság, hogy bár elsőre nem gondolná az ember, de a Netflixen, YouTube-on nem csak haszontalan videók találhatóak, hanem rengeteg érdekes ismeretterjesztő anyag is. A YouTube-on például elképesztő mennyiségben futhatunk bele olyan anyagba, amit valamilyen tudományos, vagy szakmai terület szakértője, vagy hobbistája készített és nagyon jó hatással is lehet egy fejlődő ember érdeklődésére.
Ilyen lehet például egy izgalmas csatorna, ami egy zenész/mérnök a hifi-világ rejtelmeibe enged bepillantást:
Vagy íme egy másik, ami a legkülönbözőbb termékek előállításainak kulisszatitkairól rántja le a leplet:
Ezért aztán az, hogy ezekhez egy gombnyomással, kiváló képminőségben fér hozzá a gyermek, akár hasznos is lehet. Így ugyanis sokkal nagyobb eséllyel nézi meg a profi minőségben elkészített ismeretterjesztő videós anyagokat, mint a mobillal rögzített „vicces videókat”, hiszen a minőségkülönbség itt sokkal látványosabb lesz, mint ha mobilon videózna.
Irodai szoftverek
A fent már említett irodai szoftverek szintén megtalálhatóak egy okos monitoron, így a megfelelő kiegészítők (billentyűzet, egér) mellett akár a számítógép, vagy laptop vásárlását is megspórolhatjuk, amíg az nem feltétlenül szükséges.
Ez már csak azért is így van, mert ma már szinte az összes tanuláshoz kapcsolható munka megoldható felhő alapú rendszerekkel. A levelezéshez és még akár a dokumentumkezeléshez sem szükséges saját tárhellyel rendelkező laptop, minden megoldható egy okosmonitorral és mondjuk egy irodai programcsomag diákverziójával, amihez felhő alapú tárhely is jár.
Multimédia, kamera
A multimédiás szolgáltatásokkal felvértezett okosmonitorok pedig akár a távoktatásban is komoly segítséget jelenthetnek, hiszen nem csak mikrofonnal és hangsugárzókkal, de többnyire beépített kamerával is rendelkeznek, és az okos rendszerükön keresztül a csevegőalkalmazások is futnak rajtuk, tehát az online oktatásra is teljes mértékben alkalmasak.
Látható tehát, hogy egy okos monitor mi mindenre lehet jó és természetesen ebben a cikkben nem is emeltük ki a szórakoztatás faktort, amiben persze megint csak nagy jól jöhet egy kiváló képminőségű, beépített hangrendszerrel rendelkező okosmonitor.
[sc name=”facebook” ][/sc]