Valaki eljátszott a gondolattal, hogy miként festhet az Apple Store eltérő építészeti környezetben.
Jó eséllyel arra sosem lesz példa, hogy egy Apple Store például a gízai piramisok egyikében nyissa meg kaput, de attól még pusztán teoretikusan el lehet képzelni, hogyha mégis így történne, az miként nézne ki építészetileg.
Ebben pedig segítséget nyújt nekünk Shail Patel, valamint a mostanában egyre divatosabb mesterséges intelligencia alapú képalkotás. Ebben az a jó, hogy az ember a megfelelő promtokat megadva az MI által generált képet kap, amit egészen testreszabhatóvá lehet varázsolni.
Patel sem tett másként, megadta azokat promtokat, amiknek a segítségével a legeltérőbb környezetekben láthatók az Apple képzeletbeli boltjai, és az itt szereplő képek születtek végeredményként.
Hozzá kell tenni, azért a megfelelő „alkotáshoz” egész jól körül kell írni, hogy mire gondolunk, de szerencsére az MI abból is ért, ha csak szavakat adunk meg, és abból is, ha mondatokban fogalmazunk.
A Stable Diffusion, DALL-E, és hasonló mesterséges intelligencia alapú képalkotások egyébként csak a jéghegy csúcsát képezik. Ha egy lépéssel tovább megyünk, akkor érdemes felidézni Amaar Reeshi esetét, aki az MI segítségével egyetlen hétvége alatt generáltatta egy gyermekeknek szóló könyv illusztrációit.
Ehhez órákat töltött a szöveges kérések módosításával, és több száz generált képet utasított vissza, de végül sikerült megtalálnia a számára szükséges tizenhármat. De még ez is csak a felszín karcolgatása ahhoz képet, amit az MI tud.
[sc name=”facebook” ][/sc]