Egyre nagyobb a tolongás az okostévék piacán

Az okostévék platformjainak egyre több szereplője lesz, ami mind durvább versenyhelyzetet teremt. 

Várható, hogy az 5G terjedésével még nagyobbra nő a háztartásokban az okostévék száma, és az olyan cégek piacra lépésével, mint a TiVo, a Comcast, és a Foxxum, a szegmens egyre zsúfoltabbá válik. Anthony Wood, a Roku vezérigazgatója úgy véli, cége jó helyzetben van ahhoz, hogy ne érje hátrányosan a verseny. Szerinte az új játékosoknak nehéz felfelé vezető utat kell megmászniuk, hogy elérjék a piacon való sikeres szerepléshez szükséges hatótávolságot és méreteket. „Jelenleg nagyon nehéz – azt mondanám, lehetetlen – új franchise-t építeni a TV operációs rendszerek területén” – mondta Wood szerdán a Roku 2022-es negyedik negyedévi telefonos beszámolóján, amikor arra kérték, kommentálja, hogy mennyire nehéz lenne egy berendezésgyártó (OEM) számára átállni egy másik operációs rendszerre.

Kép: USA Today

„Nehezen tudom elképzelni, hogy egy új belépő képes lenne megszerezni a szükséges méreteket és technológiát ahhoz, hogy ebben az üzletágban sikeres legyen. De nincs hiány új szereplőkből, akik mégis megpróbálják megugrani az akadályokat, és felvenni a harcot a Roku, az Amazon (Fire TV), a Google (Android TV/Google TV), a Samsung (Tizen) és az LG Electronics (webOS) ellen. A TiVo például idén tavasszal lép be az okostévék játékába a Vestellel kötött partnerség révén. A kezdetben Európára összpontosító megállapodás megnyitja az utat az olyan márkák alatt forgalmazott okostévék előtt, mint a Daewoo, a Regal, a Hitachi, a Telefunken és a JVC. Eközben a Foxxum, egy németországi székhelyű vállalat, amely a Reference Design Kit (RDK) alapján fejlesztett ki egy okostévé operációs rendszert, a TiVo-hoz hasonlóan független szereplőként számol be magáról az okostévé platformok terén.

[sc name=”facebook” ][/sc]

Ha tetszett a cikk, további hírekért, érdekességekért kövess minket a Facebookon!
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Picture of RG

RG

RG is hírező, és emellett nagy szenvedélye a repülés. Ikarosznál egy szinttel jobban nyomja, ugyanis szintén motor nélkül próbálkozik. Vitorlázórepülő. Szóval, ha szimulátorokról, vagy repülős appokról olvastok, azt szinte biztos, hogy RG írta.

Ezeket olvastad már?