A mesterséges intelligencia által generált írások elárasztják a piacot, és már a könyvek sincsenek biztonságban.
A Reuters friss jelentése szerint az Amazonon megtalálható könyvek között legalább kétszáz olyan e-book, illetve fizikai formátumú mű van, melynek legalább az egyik szerzője a sokat emlegetett ChatGPT chatbot. A mesterséges intelligenciával írt könyvek tényleges száma feltehetően ennél jóval több, mivel az Amazon irányelvei nem követelik meg, hogy a szerző közölje, ha mesterséges intelligencia segítségét is igénybe vette.
A hírportál egy Rochesterben dolgozó eladó példáját hozta fel, aki nemrégiben jelentette meg első művét, egy 30 oldalas gyerekkönyvet, amelyet a mesterséges intelligencia írt és illusztrált. A „szerző” saját bevallása szerint a könyvvel kevesebb, mint 100 dollárt keresett januári megjelenése óta, ám mindössze néhány órát töltött el a történet megalkotásával, melyet lényegében egy az egyben a ChatGPT-nek köszönhet.
A mesterséges intelligencia rohamos léptékű fejlődése komolyan fenyegeti az írók és újságírók munkáját, ezért egyre többen a technológia globális szabályozását szorgalmazzák. Januárban bombaként robbant a hír, hogy a világ egyik legismertebb angol nyelvű technológiai híroldala, a CNET több hónapon át a mesterséges intelligencia által írt cikkeket tett közé a weboldalán, anélkül, hogy egyértelműen világossá tette volna az olvasók számára, hogy ki, pontosabban mi van a szóban forgó írások mögött.
[sc name=”facebook” ][/sc]