Dél-Korea úgy döntött, ők lesznek az elsők a 6G-ben

Az 5G területén Dél-Korea vitathatatlanul ott van a dobogósok között, de nekik ez nem elég, a 6G-re pályáznak. 

Dél-Korea kormánya ismertette tervét azt illetően, hogy a 6G terén globálisan vezető szerephez jusson. Ahogy az 5G úttörőjéhez illik, a 6G-hez is elsőként kíván eljutni, és 2028-at jelölte meg céldátumként, a 6G előtti kulcsfontosságú technológiák pedig 2026-ra készülnek el. Lee Jong-ho tudományos és IKT-ügyi miniszter (MSIT) hétfőn mutatta be a K-Network 2030 tervet, amelyben felszólította a dél-koreai technológiai cégeket, hogy járjanak élen a világszínvonalú 6G technológiák és szoftveralapú hálózatok kifejlesztésében. „A köz- és magánszféra együttműködésére alapozva előzetesen beruházunk a következő generációs hálózati technológiákba, mint például a 6G, a nyílt RAN és az alacsony pályán keringő műholdak” – mondta Lee. A kormány ösztönözni fogja a helyi vállalatokat a 6G-vel kapcsolatos berendezések gyártására és a nyílt RAN fejlesztésére – jelentette a Yonhap hivatalos hírszolgálat.

Kép: TechnoPixel

A terv felszólítja a dél-koreai cégeket, hogy 2026-ban a 6G előtti technológia bemutatásával „biztosítsák a szabványok terén a vezető szerepet” olyan területeken, mint az „extrém MIMO-technológia” a felső középső spektrumsávokban. Az elképzelések között szerepel az is, hogy dél-koreai MI-chipekre épülő, MI-alapú, felhőalapú, natív maghálózati technológiát fejlesszen ki, és 2027-ben próbaképpen elindítsa első alacsony pályán keringő kommunikációs műholdját. A minisztérium emellett megállapította, hogy a hazai kkv-k hálózati berendezésgyártóinak „gyenge hálózati szoftverképességeinek” fellendítésére van szükség, mondván, hogy nyílt RAN-ökoszisztémát kíván kialakítani a helyi cégek számára. Az ország jövőre létrehozza a szoftveralapú hálózati berendezések tesztelési és ellenőrzési rendszerét is. Hozzá kell tenni, bár a terv ambiciózus, a részleteket nem ismerteti. Lee nem mondta el, hogy ez hogyan kapcsolódik a minisztérium által tavaly júniusban bejelentett, az Egyesült Államokkal kötött 6G kutatási partnerséghez. Arról sem adott konkrétumokat, hogy miként fogják ezeket az új célokat elérni. A minisztérium a 625 milliárd koreai wonon (481,0 millió USD) kívül nem különített el újabb forrásokat a 6G kutatás-fejlesztés alapját képező megvalósíthatósági tanulmányra. Ahogyan eddig is, a nehéz munkát a hazai ipar végzi majd, akár saját kereskedelmi projekteken, akár a köz- és magánszféra közötti partnerségeken (PPP) keresztül.

[sc name=”facebook” ][/sc]

 

 

Ha tetszett a cikk, további hírekért, érdekességekért kövess minket a Facebookon!
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Picture of RG

RG

RG is hírező, és emellett nagy szenvedélye a repülés. Ikarosznál egy szinttel jobban nyomja, ugyanis szintén motor nélkül próbálkozik. Vitorlázórepülő. Szóval, ha szimulátorokról, vagy repülős appokról olvastok, azt szinte biztos, hogy RG írta.

Ezeket olvastad már?