Egy harvardi fizikus szerint idegen technológia maradványaira bukkant a Csendes-óceán fenekén

Avi Loeb, a Harvard Egyetem fizikusa 50 darab parányi törmeléket hozott fel a Csendes-óceán fenekéről, amelyről azt állítja, hogy idegen technológia nyomai lehetnek. Mások viszont szkeptikusak.

2014-ben Pápua Új-Guinea partjainál egy meteor csapódott a Csendes-óceánba, amelyről erőteljesen feltételezik, hogy a Naprendszerünkön túlról érkezett. Avi Loeb világhírű fizikus azonban ennél is tovább megy: azt sem tartja kizártnak, hogy egy földönkívüli űrhajó maradványai lapulnak az óceán mélyén.

A tudós és csapata egy 1,5 millió dolláros expedíció keretében eredt a különleges tárgy nyomába. A szóban forgó objektum, a CNEOS1 2014-01-08 jelzésű meteor az előzetes vizsgálatok szerint keményebb, mint bármely, a NASA földközeli objektumokról vezetett katalógusában található meteor, ami Loeb szerint arra utalhat, hogy nem egy véletlenül erre tévedt űrszemétről, hanem egy mesterséges űrszondáról van szó.

A Live Science információ alapján a csapat eddig 50 db apró vasból, magnéziumból és titánból álló törmeléket hozott a felszínre, amelyek a meteor darabjai lehetnek. A fizikus az egyik friss bejegyzésében a gömböket „rendellenesnek” nevezte – feltehetően alacsony nikkeltartalmuk miatt, amely a meteoritok gyakori összetevője.

Loeb teóriáját illetően azonban többen is szkeptikusak. „Egy évszázada ismert, hogy ha fogunk egy mágneses gereblyét, és átfuttatjuk az óceán fenekén, földönkívüli gömböket fogunk a felszínre hozni” – mondta Peter Brown meteoritspecialista a Live Science-nek, hozzátéve, hogy az évmilliók során rengeteg ehhez hasonló, meteoritokból származó törmelékek halmozódott fel világszerte az óceánokban.

Ha tetszett a cikk, további hírekért, érdekességekért kövess minket a Facebookon!
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Picture of Benke Éva

Benke Éva

Az ifjabb nemzedék tagja, akikből még nem veszett ki a lelkesedés. Kedvelt témái leginkább a tudomány és a lifestyle területéről kerülnek ki

Ezeket olvastad már?