Az 5G integráció ereje és előnyei a gyártásban

Egy felmérés szerint az 5G integráció akkor tud igazán jól működni, ha más technológiákkal, például  az MI-vel és az IoT-szel kombinálják őket. 

Az okosipar.hu szemlézte az UL Solutions biztonságtudományi vállalat felmérését, ami 300, globálisan is komoly tényezőnek nevezhető cég által adott válaszokon alapul. Ennek rövid szummázása az lehet, hogy az 5G akkor tud igazán hatékonyan működni, ha olyan dolgokkal kombinálják, mint a mesterséges intelligencia (MI), és a dolgok internete (IoT). A megkérdezett nagyvállalatok között olyan nevek is szerepelnek, mint a Siemens, a GE, az AT&T, az Audi, az ABB, illetve a Bosch.

integráció
Kép: Frost & Sullivan

A felmérés legfontosabb tanulságai, hogy bár az 5G még mindenkinél gyerekcipőben jár, de a megkérdezettek 86 százaléka már most egyértelműen látja az előnyeit. Egyharmaduk szerint az 5G-vel gyorsabban lehet más technológiákat bevezetni, illetve egynegyedüknél jobban bevált, mint azt előzetesen gondolták. A kutatásból az is kiderült, hogy sokan más technológiákkal együtt integrálták az 5G-t, és leggyakrabban a mesterséges intelligencia volt a társ. Az elkövetkezendő két évre pedig az látszik, hogy az integráció a beszállítói hálózatok fejlesztésében, és a foglalkoztatási költségek csökkentésében lehet szerepe a technológiának, bár ez utóbbi értelemszerűen munkahelyek megszűnéséhez vezet.

Ha tetszett a cikk, további hírekért, érdekességekért kövess minket a Facebookon!
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Picture of RG

RG

RG is hírező, és emellett nagy szenvedélye a repülés. Ikarosznál egy szinttel jobban nyomja, ugyanis szintén motor nélkül próbálkozik. Vitorlázórepülő. Szóval, ha szimulátorokról, vagy repülős appokról olvastok, azt szinte biztos, hogy RG írta.

Ezeket olvastad már?