Egy szakértő korábban azt nyilatkozta, hogy annak a valószínűsége, hogy eltalál bennünket egy meteorit kisebb, mint hogy belénk csapjon egy villám és elragadjon egy hurrikán és egy tornádó – egyszerre.
A médiát is bejárta az a hír, hogy egy visszapattanó, apró meteorit találhatott el egy francia nőt a napokban. A meteoritdarab a teraszon köszönt be a meg nem nevezett személy házába, aki mit sem sejtve épp a barátjával kávézgatott. A nőt egy golflabda méretű kődarab találta el a bordáinál, de szerencsére nem lettek súlyos sérülései. Időközben pedig egy geológus is megvizsgálta a rejtélyes objektumot, és megállapította, hogy vasat és szilíciumot tartalmaz, vagyis nagy valószínűséggel tényleg egy meteoritról van szó.
Egyelőre nem kell rettegni a meteoritoktól, ugyanis annak az esélye, hogy eltalál minket egy kődarab, rendkívül kicsi. Az ilyen jellegű kozmikus események valószínűsége valahol az 1:1,6 millió és az 1:840 millió között van, nagyrészt annak a bizonytalanságnak köszönhetően, hogy lehet biztosan tudni, hogy hány meteorit éri el a Földet – írja a Live Science. Ezek tehát igencsak hasraütésszerű számok, annak az esélye pedig, hogy valakit éppen egy meteorit sújt halálra még kisebb – egyedül egy 1888-as eset kapcsán merült fel komolyabban, hogy embert ölt egy űrből érkezett kődarab.
Az első dokumentált meteorit, amely bizonyítottan emberi sérülést okozott, és a lapok is beszámoltak róla, a Sylacauga-meteorit volt, amely 1954 novemberében talált egy nőt, aki súlyosan megsebesült a csípőjénél.