Norvég startuppal okosodik Debrecen

Debrecen a RAPTOR program keretein belül a norvég Asistobe segítségével okosítja városi közlekedését. 

Hajdú-Bihar székhelye egy olyan programban vesz részt, ami 11 várost érint, és a RAPTOR nevet viseli. A cél a városi mobilitási kihívásokra nyújtott megoldások gyors kidolgozása és tesztelése. Ebben a norvég Asistobe lesz Debrecen partnere, ami egy többfordulós kiválasztás győzteseként foghat neki a kihívás teljesítésének. A HAON cikke szerint tevékenysége kiterjed az optimalizált, fenntartható közlekedési hálózatok létrehozására, amely a ritkábban lakott területek elérhetőbbé válásában nyújt segítséget, ezzel javítva a közösségi közlekedés hatékonyságát Debrecenben. A mobilhálózati, történelmi-tömegközlekedési és demográfiai adatok felhasználásával az Asistobe egy előrejelző modellt készít a közlekedési igényekre vonatkozóan.

debrecen
Kép: Wikipédia

Ennek eredményeként az Asistobe mesterséges intelligencia és gépi tanulás algoritmusai optimális intermodális közlekedési rendszereket javasolnak, beleértve a szervezetet, a kapacitást, az útvonalakat és a menetrendeket. Az augusztusban kezdődő közös munka során a norvég startup néhány hetes tesztidőszakban tudja majd kipróbálni és bemutatni a rendszerét. Az EIT városi mobilitási programja keretében immár harmadjára rendezik meg a RAPTOR (Rapid Applications for Transport) elnevezésű versenyt, amely a városi mobilitási kihívásokra nyújtott megoldások gyors kidolgozásának és tesztelésének a színtere. A kezdeményezés legfőbb törekvése a városok, az ipar, a tudományos élet, a kutatás és az innovációs területek közötti együttműködés elősegítése. A széttagoltság megszüntetésével felgyorsíthatók a legsürgetőbb városi mobilitási problémák megoldásai.

Ha tetszett a cikk, további hírekért, érdekességekért kövess minket a Facebookon!
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Picture of RG

RG

RG is hírező, és emellett nagy szenvedélye a repülés. Ikarosznál egy szinttel jobban nyomja, ugyanis szintén motor nélkül próbálkozik. Vitorlázórepülő. Szóval, ha szimulátorokról, vagy repülős appokról olvastok, azt szinte biztos, hogy RG írta.

Ezeket olvastad már?