Avi Loeb, a Harvard Egyetem tudósa több érdekes elmélettel is előállt már, ilyen többek közt a laboratóriumokban készült „bébi univerzumok” elképzelése is, amelyeket fejlett idegen civilizációk hozhattak létre.
Avi Loeb neve valószínűleg nem ismeretlen a földönkívüli témák iránt érdeklődők számára, a Harvard Egyetem professzora ugyanis több provokatív elmélettel is előhozakodott már az űrlényeket illetően. A harvardi ufóvadász nemrégiben a Fox News-szal folytatott beszélgetése során fejtette ki, hogy ideje leszállnunk a magas lóról, és elfogadni, hogy talán nem az emberiség a legintelligensebb létforma a világegyetemben, tekintve, hogy csak a Tejútrendszerben több tízmilliárd bolygó található – írja a Futurism. Ebből kifolyólag a tudós azt sem tartja kizártnak, hogy azok a létformák, amelyek megértik, hogyan kell egyesíteni a kvantummechanikát a gravitációval, képesek lehetnek létrehozni bébi univerzumokat laboratóriumi körülmények között.
A tudós szerint egy ennyire magas szintű intelligencia gyakorlatilag értelmezhetetlen lenne az emberiség számára, mélyen spirituális élményt jelentének, és kicsit talán olyanok lennének, mint maga Isten.
A Földönkívüli – Egy idegen civilizáció első nyomai című kötetet is jegyző tudós már 2021-ben publikált egy véleménycikket a Scientific American című tudományos folyóiratban, amelyben azt írta, hogy elképzelhető, hogy a mi univerzumunk is egy laboratóriumban hozták létre.
Loeb személye megosztja a tudósokat: míg egyesek egyfajta profétát látnak benne, mások szerint vad, provokatív teóriával „beszennyezi” a tudományt. Az asztrofizikus például abban is biztos, hogy a Pápua Új-Guinea partjainál 2014-ben becsapódott objektum egy intelligens civilizáció alkotása, melynek bizonyítására nemrégiben 50 darab parányi törmeléket hozott fel a Csendes-óceán fenekéről.