A mobiljátékok világa folyamatosan fejlődik, és a geolokációs játékok mostanra egy külön kategóriává váltak. Ezek az alkalmazások a valós világban játszódnak, és a GPS funkciót használják fel ahhoz, hogy a játékosokat különböző helyszínekre vezessék.
Viszont mivel ezek a játékok beágyazott valósággal működnek és szabadtéren kell velük mozogni, két dologra érdemes odafigyelnünk, ha ki akarjuk próbálni őket. A telefon, amire telepítjük, legyen elég gyors, hogy ne szalasszunk el semmit a játékokból és ne is melegendjen túl. A másik pedig a kijelző minősége. Nappal az utcán annyi fény van, hogy egy igazán fényes kijelzős telefont érdemes használnunk, ha nem akarunk csak éjjel játszani, vagy kapualjtól kapualjig osonni a kezünkkel telefonunkat árnyékolgatva, mint valami modern vámpírok.
Íme tehát egy pár kiváló geolokációs mobiljáték, amelyek segítségével felfedezheted a világot, élményeket szerezhetsz a valóságban és mozogva játszhatsz!
Pokémon GO
A Pokémon GO egyértelműen a legismertebb, valós időben játszódó mobiljáték, amely lehetővé teszi a játékosok számára, hogy különböző helyeken keressék és gyűjtsék be a Pokémonokat. A játék az egész világon híres lett pár éve, és szinte mindenhol csapatokban mászkáltak az arcuk előtt a telefonjukkal félkómában közlekedő Pokémon-vadászok. Se szeri, se száma nem volt a vicces, vagy veszélyes baleseteknek emiatt a játék miatt.
Annak ellenére, hogy az óriási őrület már egy ideje alábbhagyott, a játék ma is folyamatosan frissül új Pokémonokkal és eseményekkel, amelyeket a valós világ helyszínein lehet felfedezni.

Ingress
Az Ingress egy sci-fi alapú geolokációs játék, amelyben a két ellenálló csoport versenyez a világ uralmáért. A játékosok különböző helyszíneken találhatnak portálokat és szabadítják fel őket. Az Ingress kiváló módja annak, hogy felfedezzük a városunkat és találkozzunk más játékosokkal. Szóval akár ismerkedési lehetőségnek sem utolsó, hiszen akikkel a játék közben találkozunk, azokkal egy közös érdeklődési területünk már biztosan van.
Jurassic World Alive
A Jurassic World Alive játékban dinoszauruszokat találhatunk és gyűjthetünk be a „valóságban”. A GPS segítségével a játékosok különböző helyeken találhatnak dinoszauruszokat, és részt vehetnek izgalmas csatákban. Ezt a játékot azoknak a gyerekeknek (és Ross Gellernek) ajánljuk, akik imádják a dinókat és úgy gondolják, hogy „Milyen nevetséges dolog már a Pokémon GO, hogy az emberek a telefonjukkal szaladgálnak a városban és nem létező állatokat gyűjtögetnek a beágyazott valóság segítségével.”.

Geocaching
A Geocaching egy olyan geolokációs játék, amely a valós világban játszódik, és az eddigiekkel ellentétben való tárgyak keresését és elrejtését foglalja magában. A játékosok térképen találhatják meg a rejtett „geoládákat”, és tetszés szerint hozzáadhatnak újakat is, amiket megtölthetnek a saját szájuk íze szerint bármilyen „kinccsel”. Ez persze hordozhat magában kellemes és kevésbé kellemes meglepetéseket, a ládát elrejtő játékos „humorérzékétől” függően, de induljunk ki abból, hogy akik ilyesmivel játszanak, remélhetőleg nem akarják mások szórakozását elrontani.

Landlord
A Landlord játékban a valós ingatlanokat vásárolhatjuk meg, és versenyezhetünk más játékosokkal az ingatlanok bérbeadásáért. A játék a valóságban lévő ingatlanokat használja, és lehetőséget ad az ingatlanbefektetés virtuális világban történő kipróbálására. Ezt a játékot azoknak a fiataloknak ajánlanánk, akik az ingatlanszakmában szeretnének majd elhelyezkedni és egy kis gyakorlatra van szükségük.
Zombies, Run!
A Zombies, Run!, mint azt már a neve is sugallja, nem egy kiscicás, cuki játék. Ez bizony egy izgalmas zombis túlélő játék, amely futásra motiválja játékosokat. A játékban különböző küldetéseket kell teljesíteni, miközben igyekszünk elkerülni a zombikat. Ebben sokat segít, ha a meglehetősen gyorsan mozgunk. A futás közben hallható történetek és zene emeli az élményt, nem is beszélve a nyakunkba lihegő zombik hangjáról.
+1, ami sajnos már nem elérhető: Harry Potter: Wizards Unite
A Harry Potter: Wizards Unite alapjai nagyon hasonlóak voltak a Pokémnon GO-hoz. Ez persze csak addig volt meglepő, amíg ki nem derítettük, hogy a játék fejlesztője ugyanaz a cég. A játékban a mágikus világ részeseivé válhattunk és varázslóként járhattuk be a várost. Különböző lényeket, varázslatokat és varázslóeszközöket találhattunk és ezek használatával, folyamatosan fejleszthettük a varázstudásunkat. Aki még nem unta meg a Harry Potter regények varázslatos világát és szeretett volna egy kicsit kimozdulni otthonról de a való világra még nem állt teljesen készen, mind imádta a játékot, ezért is volt fura, hogy a fejlesztő sajnos lekapcsolta, így ez már nem elérhető sajnos…
Ezek a geolokációs mobiljátékok egyedülálló módon kombinálják a felfedezés és a játék izgalmát. Bárhol is járunk a világban, ezek a játékok lehetőséget adnak arra, hogy új helyeket fedezzünk fel, élményeket szerezzünk a valóságban és egészségesen aktívak maradjunk a mozgás miatt.
Már csak egy jó kis mobil kell tehát, és hajrá! A játékokat megtaláljátok a Google Play és az App Store felületén.