Víz alá megy a NATO 5G-je

A NATO szeptember végén lezajlott gyakorlata megmutatta, hogy az 5G a tengeri környezetben is nagyon értékes, főleg a drónok esetében. 

Szeptember 29-én fejeződött be a NATO hadgyakorlata a portugáliai Tróia, a Sado folyó és a Sesimbra-félsziget partjainál található területeken. A tizenegy napos rendezvény középpontjában a tengerészeti ember nélküli rendszerek, vagyis a MUS-ok érettségének tesztelése és a NATO eszközeivel való interoperabilitásuk szintjének bemutatása állt. A Defense News-nak egy katonai tisztviselő úgy fogalmazott, hogy „a pilóta nélküli víz alatti járművek és az 5G hálós hálózatok felhasználása az információk továbbítására a víz alatti területen nagyon ígéretes”.

nato
Kép: U. S. Navy MCC America Henry

Az 5G tengeri tesztkörnyezetek fejlesztésének koncepciója, legalábbis a katonai szektoron belül, meglehetősen új. Lehetővé tenné több 5G-képes eszköz, érzékelő, jármű és végpont zökkenőmentes integrációját, hogy fejlett kommunikációs képességet biztosítson a távoli műveletekben. A haditengerészeti hadviseléssel foglalkozó szakértők szerint az 5G lehetőséget kínálhat a NATO tengeralatti rendszereinek modernizálására is, anélkül, hogy beavatkozó környezeti műveletekre, például a víz alatti kábelekhez szükséges árkok kiásására lenne szükség.

 

Ha tetszett a cikk, további hírekért, érdekességekért kövess minket a Facebookon!
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Picture of RG

RG

RG is hírező, és emellett nagy szenvedélye a repülés. Ikarosznál egy szinttel jobban nyomja, ugyanis szintén motor nélkül próbálkozik. Vitorlázórepülő. Szóval, ha szimulátorokról, vagy repülős appokról olvastok, azt szinte biztos, hogy RG írta.

Ezeket olvastad már?

Apple telefon

Rengetget bukhat az Apple

Ipari mennyiségű fejlesztő követel majd’ egy milliárd dollárt az Apple cégtől. Újabb nap,