Internetadó néven emlegetik a legnagyobb tech cégek az EU elképzelését

Az Európai Unió csak halogat, miközben a világ legnagyobb tech cégei szerint a téma nem más, mint az internetadó. 

Az Európai Unió azzal egyértelműen tisztában van, hogy az 5G minél gyorsabb bevezetése nagyon fontos a versenyképesség megőrzésében. Viszont marha drága is egyben, ezért az EU olyan gondolatokat fogalmazott meg korábban, hogy a finanszírozásba szálljanak be azok is, akik az ötödik generációs technológia előnyeit a felhasználók pénztárcáján keresztül élvezik.

Ezek pedig a „Big Tech” néven emlegetett óriásvállalatok, mint a Google, a Meta, az Amazon, a Microsoft és a Netflix. Nem nehéz belátni, hogy maga az elképzelés egyáltalán nem ördögtől való, hiszen ők csak az előnyeit élvezik, ha minél több olyan polgár lesz, aki az 5G-vel még nagyobb forgalmat generál nekik úgy, hogy a kiépítési költségeket mások állták. Ezért van az, hogy a nagy távközlési cégek, mint a Deutsche Telekom, az Orange, a Telefonica, és a Telecom Italia szerint – hiszen a lakossági 5G kiépítések zömében az ő pénzüket égetik – méltányos dolog a BiG Tech-et bevonni a költségekbe.

internetadó
Kép: The American Protest

Erre viszont az érintettek úgy reagáltak, hogy ez szerintük valójában nem más, mint internetadó. Nos, itt érkeztünk el ahhoz, hogy ezek valójában az előzmények, de egyes források szerint meglehet, hogy a jelenlegi Bizottság nem fogja felvállalni, hogy átvigye a kezdeményezést a tech vállalatokon.

Ennek pedig azért van alapja, mert az ötéves ciklusuk bő 1 év múlva lejár, és elképzelhető, hogy a következő Bizottságra vár az „internetadó” élesítése. Hozzá kell tenni, hogy ez csak feltételezés, mert az elvileg 200 milliárd eurós beruházási résről még lehet szó a Bizottság október 18-án bejelentendő munkaprogramjában.

Ha tetszett a cikk, további hírekért, érdekességekért kövess minket a Facebookon!
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Picture of RG

RG

RG is hírező, és emellett nagy szenvedélye a repülés. Ikarosznál egy szinttel jobban nyomja, ugyanis szintén motor nélkül próbálkozik. Vitorlázórepülő. Szóval, ha szimulátorokról, vagy repülős appokról olvastok, azt szinte biztos, hogy RG írta.

Ezeket olvastad már?