Az Európai Unió csak halogat, miközben a világ legnagyobb tech cégei szerint a téma nem más, mint az internetadó.
Az Európai Unió azzal egyértelműen tisztában van, hogy az 5G minél gyorsabb bevezetése nagyon fontos a versenyképesség megőrzésében. Viszont marha drága is egyben, ezért az EU olyan gondolatokat fogalmazott meg korábban, hogy a finanszírozásba szálljanak be azok is, akik az ötödik generációs technológia előnyeit a felhasználók pénztárcáján keresztül élvezik.
Ezek pedig a „Big Tech” néven emlegetett óriásvállalatok, mint a Google, a Meta, az Amazon, a Microsoft és a Netflix. Nem nehéz belátni, hogy maga az elképzelés egyáltalán nem ördögtől való, hiszen ők csak az előnyeit élvezik, ha minél több olyan polgár lesz, aki az 5G-vel még nagyobb forgalmat generál nekik úgy, hogy a kiépítési költségeket mások állták. Ezért van az, hogy a nagy távközlési cégek, mint a Deutsche Telekom, az Orange, a Telefonica, és a Telecom Italia szerint – hiszen a lakossági 5G kiépítések zömében az ő pénzüket égetik – méltányos dolog a BiG Tech-et bevonni a költségekbe.
Erre viszont az érintettek úgy reagáltak, hogy ez szerintük valójában nem más, mint internetadó. Nos, itt érkeztünk el ahhoz, hogy ezek valójában az előzmények, de egyes források szerint meglehet, hogy a jelenlegi Bizottság nem fogja felvállalni, hogy átvigye a kezdeményezést a tech vállalatokon.
Ennek pedig azért van alapja, mert az ötéves ciklusuk bő 1 év múlva lejár, és elképzelhető, hogy a következő Bizottságra vár az „internetadó” élesítése. Hozzá kell tenni, hogy ez csak feltételezés, mert az elvileg 200 milliárd eurós beruházási résről még lehet szó a Bizottság október 18-án bejelentendő munkaprogramjában.