Az iQOO 12 holnap debütál Kínában, így joggal merül fel a kérdés, hogy akkor mi közünk hozzá. Mégis érdemes vetni rá egy pillantást, mert egész csinos lett.
Abszolút jogos egy olyan telefonra, mint az iQOO 12, azt mondani, hogyha Európát meg sem közelíti, akkor miért írnánk róla, és normál esetben nem is tennénk ilyet. Csakhogy – és itt jön a „de” – el kell ismerni, hogy a Kínában holnap megjelenő eszköz formavilága kimondottan pofás. A gyártó PR-bullshitje szerint a sebesség, a funkcionalitás és az elegancia az iQOO 12 tervezésének három sarokköve. A telefon minden egyes kontúrja és részlete a vállalat magas színvonalának megfelelően, aprólékosan kidolgozott.
Oké, egyébként érthető, hogy minden cég szuperlatívuszokban beszél a termékéről, hiszen ki reménykedne sikerben, ha közben azt kommunikálja, hogy „ja, hát az én termékem ilyen hétköznapi, abszolút unalmas, teljesen középszerű kütyü”. Hozzá kell tenni, írásunk főszereplője egyáltalán nem középszerű, legalábbis kinézetében tutira nem. Vagy pedig az van, hogy a reklámfotósok nagyon ügyesek ott a házon belül, és valójában már mindent láttunk évekkel ezelőtt is.
Az eszköz hátlapján lévő kamerasziget megjelenését például a vállalat szerint a hajóablakok jellegzetes formája ihlette, amelyeken fény és friss levegő árad be. Nyolc finom ívvel és 3D-s, szintén ívelt üveggel rendelkezik, amely magas hőfokon végzett hajlítási folyamaton megy keresztül. A kameraszigetet egy szürke díszítőgyűrű veszi körül, két rétegben textúrázott mintákkal.
A fekete színben bemutatott Alpha változat újszerű fluorit AG hátlapi üveggel rendelkezik. A hátlap gyártása során számos precíziós eljáráson esik át, ami kiegyensúlyozott csillogó hatást kölcsönöz, és teszi mindent különböző szögekből nézve is. A Legend Edition a BMW M Motorsport jellegzetes háromszínű mintázatával ellátott zománcozott üveggel rendelkezik, amely pöttyös, texturált mintázatot mutat. Kiviteltől függetlenül minden modell fémkerettel rendelkezik, amelynek oldalai kiegészítik a lapos kijelzőpanelt.
Az iQOO 12 sorozat teljes tervezési költségfolyamata több bő 600 ezer dollárnak megfelelő pénzmennyiséget emésztett fel. Ahogy cikkünk elején írtuk, a telefon holnap debütál Kínában, míg Indiában a tervek szerint december 12-én lesz a külön bemutató. Szóval legalább odáig el kell mennie annak, aki valamilyen egzotikus indokból tényleges tulajdonosa kívánna lenni egy ilyennek.