Az év végével mindenkinél alapértelmezetté válik a végpontok közötti titkosítás a Messengerben. A funkció bevezetésével azonban nem mindenki ért egyet.
A titkosított üzenetküldés már egy jó ideje elérhető a Messenger alkalmazásban, ami azt jelenti, hogy sem egy harmadik fél, sem pedig maga a vállalat nem tud belenézni a felhasználók közötti, privát csevegésekbe. Egy normál beszélgetés korábban nem alapértelmezetten volt titkosított, hanem a beszélőknek kellett aktiválni, mostanra azonban minden, két fél vagy több fél között zajló beszélgetés esetében bekapcsolták a titkosítást (E2EE) .
Bár a beszélgetések biztonsága szempontjából kétségkívül hasznos tud lenni az E2EE, egyesek szerint a platformok ezzel melegágyat biztosítanak a gyermekekkel szembeni atrocitásoknak. Gyermekvédelmi szervezetek és a brit Nemzeti Bűnüldözési Ügynökség is erősen bírálta a Metát, amiért véleményük szerint a végpontok közötti titkosítással veszélybe sodorják a kiskorúakat.
A szakértők szerint a funkció megkönnyítheti a bántalmazók számára a fiatal áldozatok kihasználását és a képek megosztását más elkövetőkkel – írja a Sky News. A Nemzeti Bűnüldözési Ügynökség szintén nem ért egyet a Meta döntésével, ezzel ugyanis megnehezítik a bűnüldöző szervek számára, hogy bizonyítékokat szerezzenek a cég platformjain elkövetett bűncselekményekről.
A szintén a Meta szárnyai alá tartozó WhatsApp, valamint a Signal (mindkettőnél évek óta alapértelmezett a titkosított üzenetküldés) még a Nagy-Britanniából való kivonulásukat is kilátásba helyezték, miután egy új brit jogszabály arra kötelezte volna őket, hogy álljanak elő egy olyan köztes megoldással, amely képes a felhasználók közötti üzenetváltásokban kiszúrni a gyermekpornográf tartalmakat.