Lenyűgöző képet készített egy több száz éve felrobbant csillagról a James Webb. Azonban nem csak a szemnek tetszetős a fotó, tudományos szempontból is értéket képvisel.
A Cassiopeia A az egyik legtöbbet tanulmányozott szupernóva az emberiség történetében, többek között tudjuk róla, hogy 1680 körül semmisülhetett meg az égitest, és mintegy 11 ezer fényévre fekszik bolygónktól. A James Webb űrteleszkóp NIRCam infravörös kamerája nemrégiben közelebbről is megvizsgálta az objektumot, és olyan dolgot látott (pontosabban nem látott), ami még a kutatókat is meglepte.
A Webb középső infravörös műszere (MIRI) még áprilisban vette górcső alá a Tejútrendszer legfiatalabb szupernóváját, amikor is egy érdekes, zöld színű struktúrára figyeltek fel a kutatók, amelyre már akkoriban sem igazán tudtak magyarázatot adni. A űrtávcső friss fotója pedig csak tovább fokozza az izgalmakat, ugyanis a Zöld szörnyetegként emlegetett struktúra már nem látható a felvételen, vagyis egészen pontosan csak a halvány körvonalai sejlenek fel.
Egyelőre csak találgatások mennek arra vonatkozóan, hogy pontosan mi lehet a Zöld szörnyeteg, ám ez az eset is jól példázza, hogy még a legtöbbet tanulmányozott szupernóva is bőven tud újat mutatni a kutatóknak.