Elon Musk szerint szépen gyógyul az a beteg, aki a világon elsőként kapta meg a Neuralink agy-számítógép interfész implantátumát.
Musk még januárban számolt be arról, hogy végrehajtották az első emberkísérletet, amely során egy páciens agyába beültették a Neuralink chipjét. Bár a projektet több ellentmondás is övezte – többek közt állatkínzással is vádolták a céget – Musk szerint a technológia a bénulásban szenvedő beteget segítené, idővel pedig alkalmas lehet az elhízás, az autizmus, a depresszió és a skizofrénia kezelésére is.
„Jól haladnak a dolgok. Úgy tűnik, hogy a páciens teljesen felépült, és nem jöttek elő olyan negatív mellékhatások, amelyekről tudomásunk lenne. A páciens már képes a gondolatával is irányítani az egeret” – árulta el Musk a SpaceX egyik eseményén, amit az általa birtoklott X-en közvetítettek.
A beavatkozás alkalmával az orvosok egy agy-számítógép interfész implantátumot helyeztek el sebészi úton az agy azon régiójában, amely a mozgás szándékának szabályozásáért felelős, így az érintett csupán az elméjével képes lehet irányítani az eszközöket. A beteg személyéről ugyan nem közöltek információt, de a Neuralink korábbi közleményében amiotrófiás laterálszklerózisban (ALS) szenvedő betegeket keresett, azaz olyan személyeket, akik gerincsérülés miatt váltak mozgásképtelenné.
A techguru korábban azt mondta, hogy a Telepátia névre keresztelt eszköz célja, hogy az olyan fogyatékkal élő személyek, mint például Stephen Hawking, „gyorsabban kommunikáljanak, mint egy gyorsgépíró”.