A NASA kiadott egy nagyon közeli videót arról, hogy miként is néz ki a Nap egészen közelről.
„Ez a túlvilági, állandóan változó tájkép a Napot mutatja be közelről. Az ESA Solar Orbiter űrszondája a Nap alsó légköréből a sokkal forróbb külső koronába való átmenetet filmezte. A hajszálszerű struktúrák töltött gázból (plazmából) állnak, és a Nap belsejéből kiinduló mágneses mezővonalakat követik. A legfényesebb régiók egymillió Celsius-fok körüli hőmérsékletűek, míg a hűvösebb anyag sötétnek tűnik, mivel elnyeli a sugárzást.” – írja az Űrügynökség.
Ezt a videót 2023. szeptember 27-én rögzítette a Solar Orbiter napelemes űrszondán található Extreme Ultraviolet Imager (EUI) műszer. A szonda egyébként október 7-én 43 millió kilométerre volt a bolygónk életéhez is nélkülözhetetlen csillagtól. A NASA filmjében a bal alsó sarokban végig látható érdekes jellegzetesség a fényes gáz, amely finom, csipkeszerű mintákat alkot a Napon. Ezt általában olyan nagy koronahurkok alján jelenik meg, amelyek túl forróak vagy túl vékonyak ahhoz, hogy a választott műszerbeállításokkal láthatóak legyenek.
A naphorizonton a Nap kromoszférájából kitörő gázcsúcsok, úgynevezett spiculák nyúlnak felfelé. Ezek akár 10 000 km magasra is melkedhetnek. 0:22 körül egy kisebb kitörés a látómező közepén, ahol hűvösebb anyago emelkednek felfelé aztán visszaesnek, de a „kis” megnevezés ne tévesszen meg senkit, mert ezek a kitörések nagyobbak, mint a Föld. Balra középen 0:30 körül a „hűvös” koronasugár (valószínűleg 10 000 °C alatti) sötétnek tűnik a nagy koronahurkok (kb. egymillió fokos) fényes hátterével szemben. Az eső nagyobb sűrűségű plazmacsomókból áll, amelyek a gravitáció hatására visszahullanak a Nap felé.