A Neuralink nemrégiben felfedte, hogy adódott egy kis probléma a chipükkel, de a cég azt állítja, hogy már sikerült is megoldást találniuk a malőrre.
Az Elon Musk nevével fémjelzett orvostechnológiai cég januárban jelentette be, hogy beültették az általuk fejlesztett agyi chipet az első ember agyába. A cég közlése szerint a műtét sikeres volt, ennek bizonyítására márciusban még egy videót is közzétettek az X-en (leánykori nevén Twitteren), amelyen az látszik, hogy a páciens a gondolataival kommunikál egy számítógéppel.
A Neuralink blogbejegyzésben most arról ír, hogy a chip több összekötő szála is visszahúzódott a páciens agyában, ami akadályozta az implantátum adatsebességét és hatékonyságát – írja a CNN. A cég néhány részletet is megosztott az incidensről bejegyzésében – beleértve azt is, hogy pontosan hogyan váltak el a szálak. A cég azonban mindenkit megnyugtatott, mondván, képesek voltak kijavítani a hibát azáltal, hogy érzékenyebbé tették az implantátumot, ezzel pedig sikeresen megnövelték az eszköz teljesítményét.
A Neuralink első páciense a 29 éves Noland Arbaugh volt, aki nyolc évvel ezelőtt egy búvárbaleset következtében bénult le nyaktól lefelé. A férfi elmondása szerint gyakorlatilag egy részeg telefonhívásnak köszönheti, hogy jelentkezett a neurotechnológiai vállalat felhívására, melyet követően még az év elején sikeresen beültettek egy vezeték nélküli chipet az agyába.
A Neuralink egy olyan koponyába ültethető eszközön dolgozik, amely kétirányú kommunikációt tesz lehetővé az emberi agy és a számítógép között, vagyis lehetővé teszi, hogy a lebénult betegek internetezhessenek, a laptopot és a mobilt pusztán a gondolataikkal irányítsák. Elon Musk egy alkalommal azt mondta, hogy a Telepátia névre keresztelt termék lehetővé fogja tenni az olyan fogyatékos felhasználók számára, mint például Stephen Hawking, hogy „gyorsabban kommunikáljanak, mint egy gyorsgépíró vagy egy árverésvezető”.