A Konka új technológiája csodafegyver lehet a Mini LED tv háborúban. Világcsúcsot dönt az új modellje!

Amíg a koreai cégek az OLED TV fronton háborúznak egymással mostanában, addig a kínai cégek a Mini LED technológiában próbálnak egymásra licitálni. A Projection Times nevű magazin értesülései szerint a Konka egy nagy bombát robbant most ezen a területen.
A cég ugyanis bejelentette, hogy színre lép a Konka A8 Ultra nevű televízióval, amelyben 230 000 Mini LED zóna található. Ezzel pedig messze felülmúlja az eddigi csúcstartónak számító TCL-t, amely ugyanekkora készülékébe 40 000 ilyen zónát épített. Ez pedig így egy totális világrekordnak számít!

A 8K felbontású televízióban minden fényerő-szabályozási zóna 144 képpontnak megfelelő területet fed le. Továbbra sem világos azonban, hogy az összes fényerő-szabályozó zóna teljesen függetlenül vezérelhető-e. Nem csak ez az egyedüli kérdés azonban ebben a sztoriban. Többször volt már rá példa, hogy a kínai cégek hihetetlennek hangzó fejlesztéseket jelentettek be, amelyekből később viszont nem lett semmi a valóságban. Mindenesetre nagyon kíváncsiak vagyunk! Ezzel a Konka ugyanis olyan cégeknek is feladná értelemszerűen a leckét, mint a Samsung, az LG, a Sony vagy a Panasonic, amelyek szintén intenzíven mozgolódnak ezen a területen.



