A tajvani gyártó magyarországi üzemében készültek azok a személyhívók, amelyek a Hezbollah katonai szervezet több ezer tagját sebesítették meg. Szakértők szerint mindegyikbe robbanószert pakoltak. Ez így nagyon rosszul hangzik.
Mi is megírtuk, hogy a Hezbollah fegyveres csoport által használt személyhívók szinte egyidejűleg robbantak fel kedden Libanonban és Szíriában, legalább kilenc ember életét vesztette, köztük egy 8 éves kislány, és csaknem háromezren megsebesültek. A Hezbollah és a libanoni kormány Izraelt okolta egy kifinomult távoli támadásért.
Most már az is kiderült, hogy ezek a személyhívók a tajvani Gold Apollo termékei voltak, ám ezeket Magyarországon gyártották. Az AR-924 személyhívókat a magyar fővárosi BAC Consulting KFT gyártotta – áll a Gold Apollo szerdai közleményében. Mint ahogyan az is, hogy a Gold Apollo minden felelősséget a BAC-ra hárít, hiszen ezt közölték: „Az együttműködési megállapodás értelmében engedélyezzük a BAC-nak, hogy márkánk védjegyét használja termékértékesítésre a kijelölt régiókban, de a termékek tervezése és gyártása kizárólag a BAC felelőssége” – olvasható a közleményben.
A Reuters értesülései szerint az izraeli titkosszolgálat az eszközöket „gyártási szinten” módosította: Azaz egy robbanóanyagot tartalmazó alkatrészt helyezett el bennük, amely egy bizonyos kód hatására felrobban, azonban nagyon nehéz kimutatni, a műszerek ugyanis nem érzékelik.
A vizsgálatokat még meg kell várni, de ez így nagyon rosszul hangzik. Valaki óriásit hibázott, és csak remélni lehet, hogy Magyarországnak, magyar cégeknek semmi köze nem volt egy ilyen ügyhöz. Katonai szakértők szerint a csipogók mindegyike 10-20 miligram robbanószert tartalmazott, és ezek a mini pokolgépek léptek működésbe a támadás során.
Az tehát nagyon fontos infó, hogy nem a kütyü akkumulátorát robbantották fel távolról.