A Casio páros lábbal rúg vissza a ’80-as évekbe, és ez jó nekünk

A Casio órája olyan nosztalgiát ébreszt az emberben (már ha akkor már élt), hogy szem nem marad szárazon.

casio

A múltkor a kilencvenes éveket hozta vissza a Casio, most kicsit korábbra állította az időgép tekerőjét, egészen pontosan 1983-ra. Ekkor, tehát 41 éve mutatkozott be az első G-Shock digitális óra. A márka mostani modellje minden eddiginél hűbb rekreációja az eredetinek. Az új G-Shock DW-5000R megjelenése szinte teljesen megegyezik a bő negyven éve debütált DW-5000C modellel, egészen a szíj hosszáig és az azon található mintázat pozíciójáig.

Az eredeti DW-5000C robusztus dizájnja most már nosztalgikus bájjal bír, de megjelenése idején forradalmi újdonság volt. Az óra megalkotója, a Casio mérnöke, Kikuo Ibe. Ő azért döntött egy strapabíró karóra megtervezése mellett, mert korábbi mechanikus időmérő szerekezete szerencsétlen módon darabokra tört, miután lecsúszott a kezéről. Az így született G-Shock dizájnt a „tripla 10″ inspirálta: tízéves elemélettartam, 10 bar vízállóság, és a képesség, hogy egy 10 méteres zuhanást is sértetlenül túléljen. A G-Shock azóta a világ egyik legismertebb óramárkájává vált, különösen az utcai divatkultúra kedvelőinek körében.

A Casio egy sajtóközleményben kijelentette, hogy a DW-5000R egy „minden eddiginél pontosabb reprodukciója” az eddigi limitált újrakiadásoknak. Ám nem teljesen hű mása, ugyanis néhány apró különbség mégis akad. Az óratest mérete enyhén nőtt, 41,6 mm-ről 42,3 mm-re. A gombok valamivel rövidebbek, mint az eredeti modellen, míg a „water resist” felirat most „20 BAR”-t mutat a korábbi „200M” helyett.

Illetve van két olyan dolog, ami a mai követelményeket erősíti, így az óra LED-es háttérvilágítást kapott. A keret és a szíj anyaga pedig „biomassza műanyagból” készült, a környezetre gyakorolt hatás csökkentése érdekében. Ezen felül az óra teste továbbra is rozsdamentes acélból készül. Megvannak az eredeti funkciók is, mint például a stopperóra, a multifunkciós ébresztő, és a naptár kijelzése. A Casio japán weboldalán részletes összehasonlítás található az új modell és az eredeti között.

A G-Shock DW-5000R Japánban december 13-án kerül forgalomba, 33 000 jenes áron, ami körülbelül 217 dollárnak felel meg, ami forintban 85 darab ezrest jelent. A globális elérhetőség lehetőségéről, illetve idejéről nem tudni.

 

Ha tetszett a cikk, további hírekért, érdekességekért kövess minket a Facebookon!
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Picture of RG

RG

RG is hírező, és emellett nagy szenvedélye a repülés. Ikarosznál egy szinttel jobban nyomja, ugyanis szintén motor nélkül próbálkozik. Vitorlázórepülő. Szóval, ha szimulátorokról, vagy repülős appokról olvastok, azt szinte biztos, hogy RG írta.

Ezeket olvastad már?