A legnagyobb amerikai telekommunikációs vállalat kapcsán külföldre kiszervezett call centerekről, frusztrált ügyfélszolgálati dolgozókról, és éhbérről beszélnek.
Úgy tűnik, hogy mostanában a „Verizon” és az „alkalmazott” kulcsszavak egészen megdöbbentő történetekkel szolgálnak. Először kiderült, hogy az amerikai nagyvállalat üzleteiben dolgozó alkalmazottak ugyanolyan frusztráló ügyfélszolgálati akadályokkal szembesülnek, mint maguk a vásárlók, és gyakran nekik is a saját call centerükre kell támaszkodni ahelyett, hogy közvetlen, helyszíni segítséget nyújthatnának a vásárlónak. Most pedig egy Reddit-bejegyzés kezdett el terjedni „Holnap felmondok, mint Verizon call center ügyintéző” címmel.
A bejegyzés szerzője, aki egy dél-amerikai országban él, elárulta, hogy mindössze 3 dollárt keresett óránként, és hogy a legtöbb kollégája fiatal, tapasztalatlan munkavállaló volt, ami megkönnyítette a cég számára, hogy alulfizesse őket. Emellett vita bontakozott ki arról is, hogy a Verizon rendelkezik-e még amerikai ügyfélszolgálati központokkal. Az alkalmazottak a képzés során azt az információt kapták, hogy az ügyfélszolgálat teljes mértékben ki van szervezve, míg egy másik felhasználó azt állította, hogy a Verizon ügyfélszolgálatának körülbelül 20%-a továbbra is az Egyesült Államokban működik.

Az egyik leggyakoribb panasz az volt, hogy szinte lehetetlen amerikai ügyfélszolgálati képviselőhöz kapcsolódni. Egy felhasználó megkérdezte, hogy van-e mód a külföldi call centerek elkerülésére, de azt a választ kapta, hogy ez lehetetlen. A hívásokat egyszerűen a következő elérhető ügyintézőhöz irányítják, függetlenül annak földrajzi helyzetétől.
Egy Verizon üzletben dolgozó alkalmazott megkérdezte, hogyan könnyíthetnék meg az üzleti dolgozók a call centerek munkáját. A távozó ügyintéző azt tanácsolta, hogy ne adjanak hozzá nem kért szolgáltatásokat az ügyfelek fiókjaihoz, és ne vezessék félre őket az árakkal kapcsolatban. Említett egy esetet, amikor egy idős nő azt hitte, hogy az előfizetése havi 40 dollárba kerül, miközben valójában 80 dollár volt, kedvezmények nélkül.
Néhány felhasználó megosztotta az amerikai távközlési vállalat ügyfélszolgálatával kapcsolatos tapasztalatait és tippjeit. Valaki például elmondta, chat-támogatást használ, hogy elmenthesse a beszélgetések szövegét bizonyítékként. Egy másik felhasználó pedig figyelmeztetett a T-Mobile hasonló félrevezető gyakorlataira, például a zárolt telefonokra és az engedély nélküli új vonalak hozzáadására. Természetesen az ilyen anekdotikus történeteket mindig fenntartásokkal kell kezelni, de egy dolog biztos. Mindig el kell olvasni az apró betűs részt.