Tapsi Hapsi egy felületen biztos, hogy többet nem fogja az ismert mondásával zárni a rajzfilmek végét, de nem csak őt nyugdíjazzák, hanem az összes barátját és ellenlábasát is.

A Warner Bros. eltávolította az összes klasszikus, Tapsi Hapsi répát rágcsáló vigyoráról is ismert Looney Tunes epizódot a Maxról. A furcsa döntés éppen akkor született, amikor a franchise a The Day the Earth Blew Up képében először mutatkozott be teljes egészében animációs mozifilmként.
A Deadline szerint a döntés – amely közel 40 évnyi rajzfilmet érint, az 1930-as évektől egészen az 1960-as évek végéig – része annak az átalakításnak, amelynek során a Max streamingplatform a jövőben inkább felnőttebb és családi tartalmakra kíván fókuszálni. Noha néhány Looney Tunes-sorozat – például a The Sylvester and Tweety Mysteries, a New Looney Tunes egyes részei és a Tiny Toons Looniversity – egyelőre elérhető marad, a franchise klasszikus rajzfilmjeit teljesen eltüntették. Mindez annak ellenére történt, hogy a Warner Bros. még 2023 végén is azt nyilatkozta, hogy nem tervezi az eredeti rövidfilmek eltávolítását a Max kínálatából.
A Warner és az animáció nehéz kapcsolata
Nem Tapsi Hapsi és barátai esete az első, amikor a Warner Bros. kritikák kereszttüzébe kerül rajzfilmes örökségének kezelése miatt. 2024 szeptemberének végén a vállalat bejelentette, hogy megszünteti a klasszikus animációkra fókuszáló Boomerang streamingplatformját. Emellett teljesen törölte a Cartoon Network weboldalát, amely évekig ingyenes hozzáférést biztosított rajzfilmekhez és ikonikus flash játékokhoz. Helyette egy olyan kezdőlapot hozott létre, amely előfizetésre ösztönzi a felhasználókat a Maxon.

Ez a legutóbbi lépés pedig csak egy újabb fejezet a Warner Bros. és a Looney Tunes közötti furcsa kapcsolatban. A klasszikus rövidfilmek Maxról való eltávolítása pontosan akkor történt, amikor a franchise első teljes értékű animációs mozifilmje debütált. A Warner kezdetben streamingpremierként rendelte meg a filmet, majd később eladta azt a Ketchup Entertainmentnek az amerikai mozikon kívüli forgalmazásra.
Ez a káosz a Coyote vs. Acme körüli botrány után következett be, amikor a Warner Bros. egy 70 millió dolláros adókedvezmény miatt egyszerűen „jegelte” a filmet, miközben állítólag megnehezítette, hogy más stúdiók megvásárolhassák. Hogy mi lesz Tapsi Hapsiék jövője a Warner Bros.-nál, azt egyelőre nehéz megjósolni.