Azok, akiknek a billentyűzet csupán egy periféria, most ne figyeljenek ide, mert ez a darab egyszerűen hibátlan.

Létezik egy Serene Industries nevű cég, aminek a honlapján a termékek között jelenleg két tétel szerepel. Ezek egyike a Cleaver nevű billentyűzet, amire nem lehet mást mondani, mint azt, hogy gyönyörű. Egyetlen alumíniumtömbből marták ki, és az Icebreaker modell megjelenése során szerzett legjobb mérnöki tapasztalatainkra épül.

Az Icebreaker a másik termék, amiért pénzt lehet kiadni a Serene Industries honlapján. Amiért nem őt emeltük ki, annak oka az, hogy ő sem csúnya, sőt… ellenben a Cleaver valahogy még letisztultabb. A gyártó szerint sokkal vékonyabb és könnyebb is, ugyanakkor megőrzi azt a tekintélyes megjelenést és nyers dizájnnyelvezetet, amit a termékeiktől elvárhatunk.

„A Cleaver billentyűzet tervezésekor az volt a cél, hogy a lehető legletisztultabb és leghatékonyabb gépelési élményt nyújtsuk — mindent eltávolítva, ami felesleges.” – szól a leírás a honlapon. Az eszköz Hall-effektusos billentyűzet, ára pedig 850 dollár, ami jelenleg 300 ezer forintnak felel meg. A fentebb említett Icebreaker ennél még vaskosabb pénzbe kerül, hiszen 1700 dolcsit kell érte adni, ami meghaladja a 600 ezer forintot.
A Hall-effektusos kapcsolók (Hall-effect switches) mechanikus billentyűzetekben azt jelentik, hogy a billentyű leütését nem fizikai érintkezés, hanem mágneses érzékelés alapján érzékelik. Minden billentyű alatt van egy kis mágnes, ami lenyomáskor közelebb kerül egy érzékelőhöz, amely méri a mágneses tér változását. Ezt a változást a Hall-érzékelő konvertálja elektromos jellé, így érzékeli, hogy a billentyű le lett nyomva, méghozzá érintkezés és kopás nélkül. Nagy előnye, hogy nincs mechanikai kopás, így elvileg sokkal tovább bírja, mint a hagyományos kapcsolók. Sima és csendes működés: hiszen nincs fizikai érintkezés a kapcsoló belsejében.