Őrületes száguldást mutat be a Honor

honor

Őrületes száguldást mutat be a Honor

A 2025-ös év lezárultával a Honor egy olyan sikersztorit írt Kínán kívül, amit bármelyik versenytársa megirigyelhetne.

honor
Kép: Phone Arena

Míg a globális piacot továbbra is az Apple és a Samsung uralja, a Honor lett a leggyorsabban növekvő kínai márka a nemzetközi porondon, és ezt elsősorban a tűpontosan célzott középkategóriás modelljeinek köszönheti. A friss piaci adatok szerint a Honor tengerentúli szállításai elképesztő, 55 százalékos növekedést mutattak 2025 első kilenc hónapjában.

Ez a látványos bővülés persze nem az Egyesült Államoknak köszönhető – ahol a márka továbbra sincs jelen –, hanem Európának, Latin-Amerikának és Délkelet-Ázsiának. A stratégia kulcsa a 300 és 500 dollár (kb. 100-170 ezer forint) közötti ársáv volt. A Honor nemzetközi eladásainak közel negyedét ez a szegmens tette ki, amivel megelőzték az Oppót, a vivót és a Xiaomit is.

Ez óriási váltás a cég életében, hiszen míg 2021-ben az eladásaik alig 10 százaléka származott Kínán kívülről, 2025 végére ez az arány már majdnem elérte az 50 százalékot. Európa kulcsszerepet játszott ebben a menetelésben. A vállalat olyan országokban verekedte be magát a top 5 gyártó közé, mint az Egyesült Királyság vagy Franciaország.

A hajlítható kijelzős Magic V5 pedig a második helyet szerezte meg a nyugat-európai „könyvszerűen” nyíló mobilok piacán. Közép- és Kelet-Európában is stabil, 15 százalékos növekedést produkáltak, miközben Latin-Amerikában és Dél-Afrikában is megerősítették pozícióikat a helyi szolgáltatói együttműködések révén.

Honor ultra

Bár a Magic 8 Pro bizonyítja, hogy a Honor képes a legmagasabb szinten is versenyezni, az elemzők szerint a prémium vásárlók továbbra is inkább az Apple-ben és a Samsungban bíznak. A Honor igazi ereje a középkategóriában rejlik, de a jövő tartogat kihívásokat. A memóriaárak (NAND és DRAM) emelkedése és az alkatrészellátási kockázatok próbára tehetik a márkát. Kérdés, hogy a kisebb piaci súlya elegendő lesz-e a kedvező beszerzési árak kialkudásához, vagy a 2026-os évben már a növekedés lassulásával kell számolniuk.

Ha tetszett a cikk, további hírekért, érdekességekért kövess minket a Facebookon!
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Picture of RG

RG

RG is hírező, és emellett nagy szenvedélye a repülés. Ikarosznál egy szinttel jobban nyomja, ugyanis szintén motor nélkül próbálkozik. Vitorlázórepülő. Szóval, ha szimulátorokról, vagy repülős appokról olvastok, azt szinte biztos, hogy RG írta.

Ezeket olvastad már?