A Microsoft tovább folytatja a Minecraft fejlesztését, amelyet még 2014-ben vásárolt fel a Mojang AB-val együtt 2,5 milliárd dollárért.
Azóta megérkezett a Minecraft: Education Edition, a Minecraft Earth és a Minecraft with RTX, amely a ray tracinget és a DLSS-t is támogatja. A Microsoft szerint a Minecraftot immáron több mint 200 millió alkalommal vásárolták meg az emberek, illetve havi szinten 126 millió játékos veszi elő a játékot legalább egyszer.
Emellett a Mojang AB mostanra Mojang Studiosként működik tovább, ami egyszerre új logót is jelentett. Azt is bejelentették, hogy projektek fejlesztésébe kezdtek, illetve film és élő show is kilátásban van. Vagyis sok van még a Minecraft márkanévben, a Microsoft pedig akarja is azt hasznosítani.
Fotó: Microsoft





